0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

ściąganie alimentów

-

Chicago (Inf. wł.) – Illinois podobnie jak inne stany w całym kraju ogłosił 1 bm. sierpień „Miesiącem egzekwowania alimentów”.

Tego samego dnia gubernator Rod Blagojevich poinformował, że w roku fiskalnym 2006 (który skończył się 30 czerwca) władze stanu wyegzekwowały rekordową kwotę należności alimentacyjnych wynoszącą 1,14 mld dol. i za to osiągnięcie otrzymały wyróżnienie Krajowego Stowarzyszenia ds. Egzekwowania świadczeń Alimentacyjnych Na Rzecz Dzieci.
Illinois został wyróżniony jako stan, który poczynił największe postępy w tej dziedzinie w krótkim czasie.

Ponadto Barry Maram, dyrektor Stanowego Departamentu Opieki Zdrowotnej i Opieki nad Rodziną, odczytał 1 bm. proklamację gubernatora, deklarującą „Sierpień – miesiącem egzekwowania należności alimentacyjnych”.

Uroczystość odbyła się w chicagowskiej siedzibie władz stanu Illinois – w Centrum Thompsona, przy 180 W. Randolph Street w śródmieściu.
Gubernatorska proklamacja udziela też oficjalnej pochwały StanowemuWydziałowi ds. Egzekwowania Alimentów za bardzo dobre rezultaty pracy tej agencji na rzecz dzieci w stanie Illinois.

Do piątku 4 sierpnia włącznie, w godz. od 9 rano do 3 po południu na parterze Centrum Thompsona czynne jest stoisko, którego personel udziela informacji nt. inicjatyw i programów stanowych, w tym również pomocy w egzekwowaniu świadczeń alimentacyjnych.

Przypomnijmy, że Wydział ds. Egzekwowania Alimentów (Division of Child Support Enforcement) jest częścią stanowego Departamentu Opieki Zdrowotnej i Społecznej (Illinois Department of Healthcare and Family Services).

W tym roku fundusze alimentacyjne otrzyma 680,763 tysięcy dzieci.
Ogółem należności alimentacyjne wynoszą 3 miliardy dolarów, z czego egzekwuje się obecnie 36 procent.

Dla porównania – w 2003 r. ściągano 28 procent.
Wydatna poprawa w wypłatach należności alimentacyjnych nastąpiła po wielu latach nieskutecznego egzekwowania tego rodzaju należności.
Dobre wyniki przypisuje się między innymi ścisłej współpracy władz stanowych z zakładami pracy. Mają one obowiązek powiadamiania władz stanu o każdym nowym przyjęciu do pracy. Program określany jest jako „New Hire Initiative”, czyli „Inicjatywa – nowy pracownik”.

Realizacją programu zajmują się dwie agencje stanowe, Departament Opieki Zdrowotnej i Społecznej (Illinois Department of Healthcare and Family Services, w skrócie: IDHFS) i Departament ds. Zatrudnienia (Illinois Department of Employment Security, w skrócie: IDES), który prowadzi ewidencję przyjęć do pracy.

Jak wynika ze statystyk władz federalnych (US Department of Agriculture; USDA), rodziny o średnich dochodach wydadzą po około 166 tys. dol przez 17 lat, by wychować dzieci urodzone w roku 2000.

Z danych spisu powszechnego roku 2000 wynika, że niepełne rodziny stanowią 28 procent wszystkich rodzin w Illinois.

Ponadto ze statystyk wynika, że alimenty stanowią 16 procent dochodów rodzin, otrzymujących owe należności oraz że dzięki alimentom pół miliona dzieci nie żyje w biedzie.

Pracodawcy zainteresowani programem „New Hire” powinni telefonować na numer 1.800.327.HIRE.

Można też odwiedzić stronę internetową:
www.ides.state.il.us/employer/newhire/general.asp
Przypomnijmy, że od listopada 2003 r. administracja gubernatora Blagojevicha prowadzi stronę internetową, na której publikowane są nazwiska rodziców uchylających się od obowiązku łożenia na utrzymanie własnych dzieci. Już 5 tys. dol. niezapłaconych alimentów kwalifikuje rodzica do ujawnienia jego tożsamości na stronie internetowej:

http://www.ilchildsupport.com/deadbeats
Jeszcze jedną inicjatywą, dzięki której zwiększyło się egzekwowanie alimentów jest szkolenie zawodowe dla więźniów-rodziców i pomoc w znalezieniu pracy po odzyskaniu wolności.
Jak wynika z badań statystycznych, średnia należności alimentacyjnych rodziców odsiadujących wyroki więzienia wynosi od 225 do 313 dolarów miesięcznie. (ao)

REKLAMA

2091262052 views
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

REKLAMA

2091262358 views

REKLAMA

2093058817 views

REKLAMA

2091262641 views

REKLAMA

2091262787 views

REKLAMA

2091262931 views