Rozpoczęła się rejestracja do programów letnich dla dzieci i młodzieży

Do 31 maja najmłodsi mieszkańcy miasta mogą rejestrować się do programów letnich, oferowanych przez władze miasta Chicago i powiatu Cook. Starsza młodzież ma szanse uzyskania płatnej pracy wakacyjnej oraz odbycia praktyki i szkolenia zawodowego. Dzieci mogą wziąć udział w obozach, półkoloniach, a także zajęciach kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych. Szczegółowe informacje i rejestracja są dostępne na witrynie internetowej: www.OneSummerChicago.org.

Już trzeci rok z rzędu władze miasta i powiatu wychodzą z cenną inicjatywą naprzeciw potrzebom dzieci i młodzieży, dzięki nawiązaniu współpracy z lokalnymi biznesami, instytucjami, placówkami kulturalnymi i zarządem parków – podaje witryna miejska www.cityofchicago.org.

 

Burmistrz Rahm Emanuel i prezes Rady Powiatu Cook Toni Preckwinkle poinformowali, że w porównaniu z rokiem ubiegłym, na młodych ludzi czeka więcej możliwości pożytecznego spędzenia czasu w okresie letnim: 18 tys. prac wakacyjnych i 190 tys. miejsc w różnych programach, które nie tylko zapewniają wartości edukacyjne, ale są też jedną z metod zapobiegania przestępczości nieletnich.

 

Emanuel i Preckwinkle oświaczyli, że 18 tys. młodych ludzi w wieku od 16 do 24 lat przejdzie szkolenie zawodowe i zdobędzie cenne doświadczenie, które z pewnością przyda się na dalszych etapach życia.

 

W zajęciach kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych mogą uczestniczyć chicagowianie w wieku od lat 6 do 24. Każdy młody człowiek powinien znaleźć dla siebie coś interesującego wśród oferowanych, różnorodnych programów.

 

Alicja Otap

Categories: Z Chicago i Illinois

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*