Powrót Motoroli do Chicago

Chicago (Inf. wł.) – Motorola Mobility, producent smartphonów, przenosi swoją siedzibę główną z Libertyville do Merchandise Mart w śródmieściu Chicago – poinformował w ubiegłym tygodniu burmistrz Rahm Emanuel.

 

“Do rodzinnego miasta powraca firma, która została założona w Chicago ponad 80 lat temu i nie przestaje się rozwijać” – powiedział z ogromnym zadowoleniem burmistrz Emanuel, na konferencji prasowej 26 lipca, w której wzięli udział przedstawiciele kompanii.

 

Emanuel stwierdził: “Motorola Mobility przyłącza się do rosnącej grupy czołowych firm w branży (elektronicznej i informatycznej), które uważają Chicago za lidera w skali globalnej pod względem rozwoju myśli technologicznej i biznesu oraz kreują w naszym mieście miejsca pracy i stwarzają dogodne warunki rozwoju ekonomicznego”.

 

Do lata 2013 roku Motorola Mobility przeniesie do Chicago 3 tysiące miejsc pracy, zajmowanych głównie przez wysoko opłacanych inżynierów, designerów, marketerów oraz ich personele pomocnicze, a także kadry kierownicze. Firma wynajmie cztery ostatnie piętra historycznego Merchandise Mart i jeszcze dach, ogółem 600,000 stóp kwadratowych powierzchni użytkowej, stając się największym lokatorem obiektu.

 

“Illinois jest domem rodzinnym Motorola Mobility i cieszymy się, że nasi pracownicy przeniosą się do śródmieścia Chicago, gdzie nasycimy naszą firmę żywotną energią miasta” – stwierdził Dennis Woodside, prezes wykonawczy Motorola Mobility.

 

Woodside podkreślił: “Mamy 84 lata, i nie ma lepszego miejsca niż Merchandise Mart, by spełnić nasze zobowiązania wobec stanu, oddać hołd naszemu dziedzictwu, werbować najlepsze talenty (w branży) i dać początek nowemu rozdziałowi w dziedzinie bezprzewodowej innowacji”.

 

Burmistrz Emanuel przyznał, że od miesięcy zaangażowany był w negocjacje z Motorolą Mobility, które ostateczne zwieńczył sukces.

 

Gubernator Pat Quinn również wyraził zadowolenie z przeprowadzki firmy do Chicago.

 

Gigant internetowy Google, nowy właściciel Motorola Mobility, zgodził się jeszcze w ubiegłym roku – zanim oficjalnie wszedł w posiadanie kompanii – na pozostawienie jej w Ilinois, w zamian za ulgi podatkowe wartości 110 mln dol., rozłożone na okres 10 lat. Władze Chicago twierdzą, że nie udostępniły żadnych ulg podatkowych.

 

W Merchandise Mart Motorola Mobility i Google przyłączą się do grupy firm, znanej jako 1871 oraz uważanej za „inkubator” najnowocześniejszych technologii i biznesu, którą burmistrz Emanuel określa jako tech campus miasta Chicago. Do grupy tej należą firmy Allscripts i Razorfish.


(ao)

Categories: Z Chicago i Illinois

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*