Meksykańska wizyta gubernatora

Gubernator Pat Quinn przebywa w Meksyku z trzydniową wizytą, której koszty zostały pokryte z jego funduszy kampanijnych i która może mu zjednać latynoskich wyborców.

Gubernator Quinn wyjechał 3 kwietnia w towarzystwie posłanki stanowej Elizabeth Hernandez (demokratki z Cicero) na czele kilkunastoosobowej delegacji, złożonej między innymi z przedstawicieli uczelni wyższych, wielkich korporacji (Motorola Solutions, Grundfos, Navistar) oraz stowarzyszeń – rolniczego (Illinois Soybean Association) i przemysłowego (Illinois Manufacturers’ Association). Delegacja powróci do kraju 6 kwietnia.

 

Celem wizyty jest rozwój wymiany handlowej i kulturalnej oraz promocja turystyki Illinois.

 

Gubernator Quinn zamierza się spotkać z meksykańskim sekretarzem rolnictwa oraz z gubernatorami meksykańskich stanów, a także z burmistrzami kilku miast i przedstawicielami firm różnych branż.

 

Quinn jest pierwszym gubernatorem Illinois odwiedzającym Meksyk po trzyletniej przerwie i czwartym gubernatorem ze Stanów Zjednoczonych od 2005 roku.

 

W Illinois mieszka około 1,6 mln osób pochodzenia meksykańskiego, a więc co ósmy mieszkaniec naszego stanu jest z pochodzenia Meksykaninem.Warto dodać, że Illinois jest stanem siostrzanym Meksyku, a Chicago miastem siostrzanym Mexico City.

 

W 2011 r. gubernator Quinn odbył misje handlowe do Chin i Japonii i w 2012 r. do Kanady i Brazylii.

 

(Governor´s Office – ao)

Categories: Z Chicago i Illinois

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*