0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaZ Chicago i IllinoisKto otrzyma szczepionkę w pierwszej kolejności

Kto otrzyma szczepionkę w pierwszej kolejności

-

Chicago (Inf. wł., Internet) – Ciężarne kobiety narażone są na większe ryzyko zachorowania na świńską grypę, czyli wirusa H1N1 i jako jedna z grup priorytetowych otrzymają szczepionkę, gdy tylko zostanie ona udostępniona w październiku – informuje krajowe centrum epidemiologiczne U. S. Centers for Disease Control and Prevention, znane jako CDC.

Kobiety w ciąży stanowią 6 procent wszystkich zachorowań na świńską grypę w USA, choć stanowią tylko 1 procent populacji kraju.
Gdy szczepionka już będzie dostępna, to oprócz ciężarnych otrzyma ją w pierwszej kolejności personel medyczny i służby ratunkowe, których gotowość i sprawność jest niezbędna w walce z pandemią. Eksperci przewidują, że ma się ona nasilić jesienią.

W następnej kolejności szczepione będą pozostałe grupy podwyższonego ryzyka: dzieci w wieku od 6 miesięcy, młodzież i młodzi dorośli do 24 lat, a także osoby cierpiące na choroby chroniczne.

REKLAMA

Władze federalne mają nadzieję na udostępnienie w październiku co najmniej 160 milionów dawek szczepionki przeciw świńskiej grypie.

Federalny zarząd ds. kontroli leków i żywności, U.S. Food and Drug Administration – znany jako FDA – może zezwolić na używanie szczepionki, zanim zostaną ukończone testy i badania kliniczne.

Planowana ilość 160 milionów dawek szczepionki wystarczy tylko dla części populacji. Jak wynika z dotychczasowych obserwacji trendów pandemii H1N1, nie wszyscy będą potrzebowali szczepionki, ponieważ wydaje się, że spora część populacji – np. osoby w starszym wieku – posiada odporność na wirusa świńskiej grypy.

Najnowsze badania wykazały, że skuteczność leczenia pacjenta zarażonego wirusem H1N1 w dużej mierze zależy od wczesnej diagnozy. Im wcześniej wirus zostanie wykryty, tym większe szanse na zwalczenie choroby i wyzdrowienie.

Eksperci w dziedzinie zastosowania preparatów antywirusowych informują, że są one najskuteczniejsze w okresie od 24 do 48 godzin od pojawienia się pierwszych symptomów choroby.

W całym kraju (50 stanów plus D.C. Portoryko i Wyspy Dziewicze) odnotowano ogółem około 44 tys. potwierdzonych i możliwych przypadków – w tym co najmniej 300 zgonów.

W Illinois liczba potwierdzonych i możliwych przypadków tej choroby wynosi około 3.5 tys., z czego co najmniej 17 śmiertelnych.
W Chicago odnotowano około 1,600 potwierdzonych i możliwych zachorowań, a w podmiejskich rejonach powiatu Cook – około tysiąca.

Dr Damon Arnold, dyrektor Stanowego Departamentu Zdrowia Publicznego (Illinois Department of Public Health, IDPH), apeluje o prewencję wirusa H1N1 poprzez przestrzeganie zasad higieny oraz: zakrywanie twarzy podczas kasłania i kichania, częste mycie i dezynfekowanie rąk, niedotykanie oczu, nosa i ust oraz unikanie kontaktu z ludźmi chorymi. Osoby chore powinny pozostać w domu.

Wirusem H1N1 nie można zarazić się poprzez spożycie ugotowanej wieprzowiny.
Dr Arnold zaleca szczególną ostrożność osobom cierpiącym na astmę, cukrzycę, choroby płuc oraz kobietom w ciąży. Osoby zarażone grypą, a cierpiące wcześniej na inne choroby, powinny zgłosić się do lekarza.
Symptomy H1N1 są takie same, jak przy każdej innej grypie: gorączka co najmniej 101 stopni F, bóle mięśni i kości, kaszel, katar, a także mogą wystąpić nudności, wymioty, biegunka, a nawet wysypka.
Więcej informacji uzyska ją Czytelnicy odwiedzając następujące witryny internetowe: www.cdc.gov
www.idph.state.il.us
www.ready.illinois.gov
www.flu.gov
Można też zadzwonić na infolinię (pytania niemedyczne): 866.848.2094. (ao)

REKLAMA

2091284389 views

REKLAMA

2091284692 views

REKLAMA

2093081152 views

REKLAMA

2091284974 views

REKLAMA

2091285120 views

REKLAMA

2091285266 views