Kredyty podatkowe na opiekę zdrowotną w Illinois

W przyszłym roku prawie milion mieszkańców Illinois będzie kwalifikowało się do kredytów podatkowych w ramach reformy opieki zdrowotnej Obamacare – informuje w swoim najnowszym raporcie Families USA, pozarządowa organizacja ds. zdrowia.

Organizacja mająca siedzibę w Waszyntonie obliczyła, że ponad połowa kwalifikujących się do pomocy rządowej na ubezpieczenie zdrowotne to rodziny o dochodach, od dwóch do czterech razy większych, niż federalny poziom ubóstwa. Na przykład, dla rodziny czteroosobowej dochód kwalifikujący do pomocy rządowej będzie się zawierał w przedziale od ponad 47 tys. dol. do około 94 tys. dolarów.

 

Ustawa federalna o dostępności opieki zdrowotnej (określana jako President Obama’s Affordable Care Act, a w skrócie Obamacare) pozwala władzom stanowym na utworzenie internetowych kas chorych, by mogli w nich wykupić ubezpieczenie medyczne lokalni mieszkańcy.

 

Władze Illinois szacują, że w przyszłym roku prawie pół miliona mieszkańców ubezpieczy się na zdrowie za pośrednictwem kas chorych i milion do 2016.

 

Postępy we wdrażaniu w życie Obamacare można monitorować odwiedzając witryny internetowe prowadzone przez Families USA: www.familiesusa.org
oraz www.standupforhealthcare.org.

 

(ao)

Categories: Z Chicago i Illinois

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*