Kongresman Jackson w Mayo Clinic

Chicago (Inf. wł.) – Kongresman Jesse Jackson junior miał podjąć sprawowanie obowiązków przed Świętem Pracy (Labor Day), ale chyba nie dotrzyma tego terminu, ponieważ jego problemy zdrowotne są poważniejsze niż oryginalnie przypuszczano.

 

W ostatni piątek (27 lipca) renomowana Klinika Mayo w Rochester, w Minnesocie, wydała oświadczenie, że kongresman Jackson jest jej pacjentem oraz że leczy się na depresję i problemy gastryczne.

 

Jackson zostal przetransportowany 25 lipca prywatnym samolotem z kliniki w Tuscon w Arizonie właśnie do Mayo Clinic.

 

Kongresman jest na urlopie chorobowym od 10 czerwca. Dwa tygodnie temu jego personel poinformował, że jest leczony na zaburzenia nastroju. Wcześniej, gdy biuro kongresmana informowało o urlopie zdrowotnym, utrzymywało, że powodem nieobecności kongresmana jest wyczerpanie organizmu.

 

Najnowsza diagnoza – depresja i zaburzenia gastryczne – wróży dłuższą nieobecność w pracy.

 

Żona kongresmana, radna Sandi Jackson – która ostatnio nie uczestniczyła w obradach i głosowaniach Rady Miejskiej w Chicago, powiedziała przyjaciołom, że obecny stan jej męża może mieć związek z operacją bariatryczną w celu redukcji wagi ciała, jaką przeszedł w 2004 roku.

 

Niektórzy eksperci medyczni uważają, iż depresja może mieć związek z operacją zmniejszenia żołądka. Wskazują na statystyki, z których wynika, że 80 proc. pacjentów po operacji bariatrycznej cierpi jakąś formę depresji.

 

Pastor Jesse Jackson senior, ojciec kongresmana, znany aktywista murzyński, stwierdził, że syn ma bardzo dobrą opiekę medyczną w Mayo Clinic.

 

“To jest najlepsze miejsce na świecie na problemy, z którymi mój syn się boryka” – stwierdził Jackson senior.

 

Przypomnijmy, że Izbowy Komitet ds. Etyki prowadzi śledztwo w sprawie domniemanych powiązań kongr. Jacksona z aferą korupcyjną byłego gubernatora Roda Blagojevicha. Jacksonowi zarzuca się między innymi, że próbował przekupić Blagojevicha, by mianował go na urząd senatora pozostawiony przez Baracka Obamę po wygraniu wyborów na prezydenta.

 

(ao)

Categories: Z Chicago i Illinois

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*