Kary za wykroczenia w miejscu publicznym

Chicago – Osoby pijące alkohol, uprawiające hazard lub oddające mocz w miejscu publicznym nie unikną kary. Tak w minioną środę zdecydowała Rada Miasta Chicago.

 

Radni miejscy poparli propozycję burmistrza Rahma Emanuela zwiększenia do sześciu miesięcy kary pozbawienia wolności i podwojenia grzywny do 1 000 dol. za dwa pierwsze wykroczenia. Kara grzywny w wysokości 400 dol. grozi zaś osobom uprawiającym hazard w miejscu publicznym, które nie opłacą kosztów pierwszego ostrzeżenia i nie pojawią się na przesłuchanie w kolegium ds. wykroczeń.

 

Podobne kary grożą już tym, którzy w publicznym miejscu palą marihuanę.

 

Przed ostatecznym głosowaniem radny Bob Fioretti ostrzegł, iż zaostrzenie kar za wykroczenia może spowodować dalsze przepełnienie zakładów karnych w Illinois.

 

Omawiając inną kwestię Rada Miejska ujawniła, że wprowadzenie nowego systemu odbierania śmieci w Wietrznym Mieście pozwoli na oszczędności rzędu 18 mln dol. rocznie.

 

Z przedstawionych szacunków wynika, że nowy system pozwoli Dept. Ulic i Oczyszczania na korzystanie z usług 320 zamiast 360 śmieciarek dziennie, przy jednoczesnej obniżce zatrudnienia i zmniejszeniu zużycia paliwa.

 

Burmistrz Rahm Emanuel zapewnił, iż nowa metoda zbierania odpadków będzie wydajniejsza niż stary system, który powielał mapę okręgów miejskich.

 

(ak)

Categories: Z Chicago i Illinois

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*