Dzień Recyklingu i Tydzień Ziemi

Pozbywamy się „złomu” elektronicznego

i makulatury

 

Poseł stanowy Robert Martwick, demokrata z Chicago reprezentujący 19. okręg (w północno-zachodniej części miasta i metropolii) organizuje Dzień Recyklingu. Jest to znakomita okazja, by w ramach porządków wiosennych pozbyć się makulatury i elektronicznego „złomu”. Poseł zaprasza też do uczestnictwa w konferencji nt. kwestii dotyczących środowiska naturalnego w ramach obchodów Tygodnia Ziemi.

W najbliższą sobotę 13 kwietnia w Copernicus Center przy 5216 W. Lawrence w Chicago, mieszkańcy 19. okręgu mogą się pozbyć zbędnych urządzeń elektronicznych (komputerów, telefonów itp.) które zagracają ich domy oraz zniszczyć dokumenty zawierające poufne informacje (zaświadczenia bankowe, nieaktualne zeznania podatkowe, kartoteki medyczne itd.).

 

Electronic Recycling and Shred Day organizowany przez posła Martwicka odbędzie się w godz. 9 -12. Sponsorem jest firma AT&T.

 

Jak podkreślił poseł Martwick, „złomu” elektronicznego należy pozbywać się w sposób bezpieczny dla środowiska.

 

Ponadto zauważył, że zniszczenie dokumentów zawierających poufne informacje chroni przed kradzieżą tożsamości, zjawiskiem powszechnym w obecnych czasach.

 

Więcej informacji nt. Dnia Recyklingu można uzyskać kontaktując się z biurem posła Martwicka: tel. (773) 286-1115, email – repmartwick@gmail.com, lub można osobiście odwiedzić biuro posła przy 5433 N. Milwaukee Ave. w Chicago.

 

Pod powyższymi adresami i telefonami można też uzyskać dodatkowe informacje odnośnie Tygodnia Ziemi. Konferencja przy okrągłym stole nt. Earth Week odbędzie się we wtorek 23 kwietnia od godz. 18 do 19:30 w biurze posła Martwicka (adres j.w.).

 

Wstęp jest wolny dla wszystkich mieszkańców 19. okręgu, dla których ważne są kwestie ochrony środowiska naturalnego nie tylko w najbliższej okolicy, ale w ogóle w Illinois. Poseł Martwick zaprasza do dyskusji przedstawicieli organizacji środowiskowych, lokalnych instytucji i biznesów oraz osoby prywatne.

 

Według posła, tylko poprzez naszą ścisłą współpracę można skierować Illinois na drogę postępu w kwestiach ochrony środowiska oraz właściwego gospodarowania zasobami naturalnymi i samowystarczalności energetycznej naszego stanu.

 

„Musimy zapoznać się z pomysłami wszystkich zainteresowanych wpływem kwestii środowiskowych na losy mieszkańców Illinois” – uważa polityk, mający polskie pochodzenie.

 

Tekst i zdjęcie:

Alicja Otap

Categories: Z Chicago i Illinois

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*