Deportacja Polaka

Chicago (Inf. wł.) – Obywatel Polski, mieszkający przez 10 lat nielegalnie w USA i poszukiwany przez władze polskie za spowodowanie śmiertelnego wypadku, został deportowany w ostatni poniedziałek 26 listopada.

 

Władze polskie zarzucały 32-letniemu Bartoszowi Sikorskiemu z Harwood Heights, że w czerwcu 2002 roku w wyniku nieostrożnej jazdy z nadmierną prędkością potrącił śmiertelnie kobietę i zbiegł do USA po uzyskaniu wizy turystycznej – poinformowały w komunikacie prasowym służby U.S. Immigration and Customs Enforcement (ICE).

 

Sikorski pozostawał nielegalnie w USA od czerwca 2003 roku, a więc od wygaśnięcia wizy. W marcu 2007 roku został uznany winnym kradzieży w powiecie Cook (w kategorii poważnych przestępstw felony) i w 2009 roku ICE wszczęło przeciwko niemu postępowanie deportacyjne.

 

W marcu 2010 roku sędzia imigracyjny nakazał Sikorskiemu dobrowolne opuszczenie USA, ale nie zastosował się do nakazu sędziego i został ponownie aresztowany w kwietniu 2012 r., a następnie oddany w ręce poszukującej go policji Harwood Heights. W maju br. Sikorski został ponownie uznany winnym poważnego przestępstwa (felony) w związku z nielegalnym użyciem numeru konta. Został zwolniony z powiatowego zakładu karnego w czerwcu, a następnie aresztowany przez ICE, które dowiedziało się, że jest poszukiwany w Polsce. W poniedziałek został odesłany samolotem z O´Hare do Warszawy.

 

(ao)

Categories: Z Chicago i Illinois

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*