Co było w beczce?

Bolingbrook, Chicago (Inf. wł., CST) – Sąsiad Drew Petersona powiedział policji, że widział go i jeszcze drugiego mężczyznę ładujących na samochód SUV niebieską beczkę, która była na tyle duża, iż mogła zmieścić człowieka. Sąsiad poczynił tę obserwację w kilka godzin po tym, jak widziano po raz ostatni Stacy Peterson, czwartą żonę Drew. Stacy, mająca 5 stóp 2 cale wzrostu i 100 funtów wagi, zaginęła 28 października.

Tego dnia rano Stacy podobno wyjechała do Yorkville, gdzie miała pomóc malować dom siostrze i jej przyjacielowi.

Policja znalazła odłamek niebieskiej beczki w samochodzie Drew.
53-letni Drew Peterson jest oficjalnie podejrzany przez władze w związku z zaginięciem swojej 23-letniej żony.

Był on kilka razy przesłuchiwany przez Wielką Ławę Przysięgłych Powiatu Will. Przesłuchiwani też byli: jego brat, Paul Peterson oraz syn, Steve Peterson, policjat z Oak Brook.

W środę 21 listopada przesłuchiwany także był Scott Rosetto, brat dawnego przyjaciela Stacy Peterson, z którym nawiązała kontakt na kilka tygodni przed zaginięciem i z którym często kontaktowała się telefonicznie.
Śledczy zainteresowali się Rosetto po analizie konta telefonicznego Stacy Peterson. Rosetto, z zawodu pielęgniarz, powiedział, że flirtował ze Stacy, ale tylko przez telefon.

Źródło informacji w policji zastrzegające sobie dyskrecję twierdzi, że śledczy poszukują ciała Stacy w pobliżu domu Rosetto, gdzie miało być ono umyślnie podrzucone, by skierować na mężczyznę podejrzenie o morderstwo.
Drew Peterson twierdzi, że jego żona żyje i uciekła z innym mężczyzną.
Adwokat Drew Petersona powiedział policji w czwartek 22 listopada, że jego klient otrzymał anonimowy list, którego autor utrzymywał, iż widział Stacy w sklepie Krogera w Peoria. List został przekazany Policji Stanowej.

Rodzina Stacy kwestionuje autentyczność listu i wskazuje na inne fałszywe informacje dotyczące Stacy jak np., że była widziana na Florydzie.
W środę 21 listopada policja Bolingbrook poinformowała, że prowadząc śledztwo w sprawie zaginięcia Stacy Peterson i śmierci 40-letniej Kathleen Savio, trzeciej żony Drew Petersona, natrafiła na potencjalne dowody jego przestępczej działalności podczas sprawowania obowiązków służbowych policjanta. W przypadku udowodnienia winy, Petersonowi groziłaby utrata emerytury policyjnejej wynoszącej około 6 tys. dol. miesięcznie – oświadczyła Komenda Policji Bolingbrook.

Peterson niedawno złożył oficjalną rezygnację z pracy w policji Bolingbrook.
Ponadto Ława Przysięgłych Powiatu Will kontynuuje śledztwo w sprawie śmierci Savio. Śmierć ta traktowana jest jako zabójstwo.
Prokurator stanowy powiatu Will James Glasgow uważa, iż śmierć Savio została upozorowana tak, by sprawiała wrażenie przypadkowej.
Nagie, wymoczone zwłoki 40-letniej Savio znaleziono w pustej wannie w jej domu, już po rozwodzie z Drew Petersonem, ale w trakcie niesfinalizowanego podziału majątku.

Savio rozwiodła się z Drew Petersonem, gdy dowiedziała się, że ma romans z kobietą o 30 lat młodszą od niego i spodziewającą się jego dziecka. Kobietą ową była Stacy, obecna czwarta żona sierż. Petersona.
Rodzina młodej kobiety oferuje 25 tys. dol. nagrody za informacje prowadzące do jej odnalezienia.

Policja uruchomiła specjalną linię telefoniczną, na którą można dzwonić z wszelkimi informacjami dotyczącymi zaginięcia Stacy Peterson. Oto numer tej linii: 815.740.0678.

Ponadto rodzina i przyjaciele poszukiwanej zachęcają do odwiedzenia strony internetowej:www.findstacypeterson.com

Rodzina Stacy Peterson twierdzi, że była oddaną matką i nigdy nie porzuciłaby swoich dzieci. Młoda kobieta wychowywała czworo dzieci: dwoje Drew Petersona z trzeciego małżeństwa i dwójkę, którą niedawno urodziła już jako jego żona.

Peterson poznał swoją przyszłą, czwartą żonę, gdy miała zaledwie 16 lat i pracowała w hotelu w Bolingbrook. Był jeszcze wtedy żonaty z Kathleen Savio.
(ao)

Categories: Z Chicago i Illinois

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*