Centrum rekreacyjne nad rzeką Chicago

Chicago ma otrzymać pożyczkę federalną w wysokości 100 mln dol. na okres 35 let, która zostanie przeznaczona na zbudowanie centrum rekreacyjno-rozrywkowego nad rzeką Chicago. Jest to przedsięwzięcie na skalę Navy Pier, czy Millennium Park. Nie wiadomo, czy uderzy po kieszeni chicagowskich podatników?

O realizacji projektu poinformowali w ubiegłym tygodniu na konferencji prasowej federalny sekretarz ds. transportu i komunikacji Ray LaHood i burmistrz Rahm Emanuel. Szczegóły projektu przedstawia też komunikat prasowy, opublikowany na witrynie władz miasta (www.cityofchicago.org).

 

Nie jest jednak jasne, w jaki sposób Chicago będzie spłacało pożyczkę – poinformowała w ubiegłym tygodniu gazeta Chicago Sun-Times.

 

Przedstawiciel administracji Emanuela powiedział gazecie, że około 70 proc. pożyczki zostanie sfinansowane z opłat uiszczanych przez wycieczki statkami spacerowymi po jeziorze Michigan i rzece Chicago.

 

Budowa nadrzecznego centrum rekreacyjnego ma się rozpocząć w 2014 roku i zakończyć w 2016.

 

Burmistrz Emanuel stwierdził, że budowa bulwaru rzecznego „nie jest już tylko marzeniem, ale staje się rzeczywistością”.

 

(cityofchicago, cst –ao)

Categories: Z Chicago i Illinois

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*