Przymusowe dbanie o własne zdrowie

Większość kompanii przygotowuje przepisy zgodne z klauzulą reformy medycznej, która zezwala na pobieranie wyższych wpłat na ubezpieczenie od pracowników, którzy odmawiają udziału w zapobiegawczym programie „Wellness”.

 

Z sondażu firmy konsultingowej Aon Hewitt wynika, że 58 proc. wszystkich kompanii będzie wyciągać konsekwencje wobec personelu za odmowę podjęcia działań zmierzających do poprawy własnego zdrowia. W sondażu wzięło udział blisko 800 dużych i średnich kompanii zatrudniających łącznie ponad 7 milionów ludzi.

 

Niektóre kompanie już wprowadzają w życie klauzulę z reformy zwanej „Obamacare”.

 

CVS Caremark, jedna z największych w USA firm farmaceutycznych, za odmowę poddania się corocznym, finansowanym przez firmę badaniom, będzie pobierać od pracowników 600 dol. rocznie.

 

Badania obejmują testy na zawartość tkanki tłuszczowej w stosunku do masy ciała, poziom cukru, cholesterolu i ciśnienie krwi. Wyniki są wysyłane bezpośrednio do pracowników. Pracodawca nie ma w nie wglądu.

 

Rzecznik CVS złagodził obawy, że wyniki badań będą decydować o dalszym zatrudnieniu, mówiąc, że chodzi wyłącznie o pomoc pracownikom w zadbaniu o własne zdrowie.

 

(HP – eg)

Categories: Z Ameryki

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*