Kaptur pokonała Kucinicha

W wyniku zmiany granic ok-ręgów wyborczych w Ohio demokraci, kongr. Marcy Kaptur i kongr. Dennis Kucinich, zostali zmuszeni do stoczenia walki o miejsce w Kongresie, z której zwycięsko wyszła kongr. Kaptur.

 

Kucinich nie przyjął porażki pokornie. „Chciałbym pogratulować kongr. Kaptur, lecz muszę powiedzieć, że na clevelandzkim rynku medialnym prowadziła kampanię półprawd i błędnych interpretacji. Mam nadzieję, że nie będzie stosować tych samych metod reprezentując w Kongresie mieszkańców naszego okręgu. Uczciwość nakazuje mi powiedzieć, że to nie jest w porządku”.

 

W powszechnych wyborach kongr. Kaptur zmierzy się ze zwycięzcą republikańskich prawyborów Samuelem Josephem Wurzelbacherem, znanym jako „Joe the Plumber” od dnia, w którym w czasie prezydenckich wyborów w 2008 roku w rozmowie z kandydatem Barackiem Obamą sprzeciwił się podnoszeniu podatków dla bogatych Amerykanów. Wurzelbacher wygrał prawybory ze sprzedawcą nieruchomości z Toledo, Stevem Krausem.

 

Przez 15 lat w Kongresie Kaptur i Kucinich uchodzili za bliskich sprzymierzeńców. Oboje wyrazili niezadowolenie, że muszą ze sobą rywalizować.

 

W rozmowie z Toledo Blade w 2007 roku Kucinich powiedział: „Marcy jest niesprzedajna, nie można jej przekupić. I jest to chyba najwspanialsza cecha, jaką można powiedzieć o członku Kongresu. Jestem prezesem jej fan klubu”. Ponieważ para demokratycznych rywali zasadniczo ma bardzo podobne opinie polityczne, to w czasie kampanii zarzuty zeszły na sprawy personalne.

 

Kucinich oskarżał ludzi pracujących dla Kaptur o niszczenie jego reklam na podwórkach i ulicach. Kampania Marci Kaptur złajała Kucinicha za poddawanie w wątpliwość prawdomówności kongresmanki.

 

Dziękując wyborcom za zwycięstwo, kongr. Kaptur prosiła zwolenników Kucinicha o poparcie w listopadowych wyborach.

 

(FN – eg)

Categories: Z Ameryki

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*