0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedŻołnierze mówią, co myślą o gejach w armii

Żołnierze mówią, co myślą o gejach w armii

-

W środę urzędnicy Departamentu Obrony rozpoczęli rozsyłanie wśród żołnierzy ankiet, zawierających ponad 100 pytań o opinię dotyczącą wpływu zniesienia polityki „Don’t Ask, Don’t Tell” zakazującej homoseksualistom oficjalnej służby w armii USA. Ankieta trafiła już do 200 tysięcy czynnych i 200 tysięcy rezerwowych żołnierzy.

Kwestionariusz jest wysyłany do wojskowych za pośrednictwem poczty elektronicznej. Zawiera on m. in. pytania dotyczące wpływu odmiennej orientacji seksualnej dowódcy na morale i efektywność jednostki, kwestii osobistych standardów zachowania, a także tego, jak odwołanie ograniczeń może wpłynąć na chęć i gotowość do służby wojskowej. Żołnierze mają także odpowiedzieć na kilka pytań o to, jak odnaleźliby się w sytuacji, w której musieliby dzielić pomieszczenia lub nawiązywać kontakty z osobami o odmiennej orientacji seksualnej.

REKLAMA

Oprócz odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie, żołnierze są także proszeni o wyrażanie swoich opinii w tej kwestii podczas prywatnych spotkań z urzędnikami Departamentu Obrony. Wyniki tych kontroli będą upublicznione dopiero w grudniu.

Od 1993 r. w Stanach Zjednoczonych obowiązuje wprowadzona przez Billa Clintona zasada “Don’t Ask, Don’t Tell” czyli “Nie pytaj, nie mów”. Oznacza ona zakaz służby w wojsku gejom i lesbijkom, którzy jawnie przyznają się do swojej odmienności. Zasada ta była kompromisem między legalizacją służby homoseksualistów, a obowiązującym wcześniej całkowitym zakazem.

Plan uchylenia polityki „don’t ask, don’t tell” został przyjęty przez Izbę Reprezentantów jeszcze w maju. Według wysokiego funkcjonariusza wojskowego jeszcze przed końcem 2010 roku armia będzie musiała poradzić sobie z problemami wynikającymi ze zniesienia ograniczeń, takimi jak kwaterowanie żołnierzy czy przyznawanie świadczeń zdrowotnych i rodzinnych. Rozwiązania będzie wymagała także kwestia przywrócenia na służbę homoseksualnych żołnierzy wydalonych w rezultacie wprowadzenia przepisów. Głównym problemem jest jednak pogodzenie zniesienia ograniczeń z federalnych prawem, zgodnie z którym słowem „małżeństwo” określa się jedynie związek pomiędzy mężczyzną a kobietą.

MO (CNN)

REKLAMA

2091211667 views

REKLAMA

2091211966 views

REKLAMA

2093008425 views

REKLAMA

2091212247 views

REKLAMA

2091212393 views

REKLAMA

2091212537 views