Złodzieje kradną popularny płyn do prania. Tide za narkotyki

Wszystko wskazuje na to, że popularny i dość drogi płyn do prania – Tide staje się „gotówką” na czarnym rynku. Tidem można zapłacić za narkotyki, lub dorobić, sprzedając go na ulicy za połowę ceny. Sklepy wielobranżowe w całym kraju potwierdzają, że odnotowują kradzieże Tide’u w niespotykanym dotychczas stopniu.

Niektóre z nich, jak CVS, planują zainstalowanie specjalnych zabezpieczeń na każdej butelce chroniących przed kradzieżą. Inne, zatrudniły specjalne grupy dochodzeniowe, których zadaniem jest wykrycie szajek złodziei nagminnie wynoszących butelki z płynem do prania.

Złodziejem-rekordzistą jest 53-letni Patrick Costanzo z miejscowości  St. Paul w Minnesocie. W ciągu 15 miesięcy ze sklepu Walmart mężczyzna wyniósł Tide o wartości 25 tys. dolarów.

Według FBI popularnym i ogólnie znanym na rynku Tidem klienci płacą dealerom narkotyków. U jednego z nich znaleziono kilkadziesiąt butelek płynu do prania, które zgromadził za sprzedawaną kokainę.

Dlaczego akurat Tide? Jest to powszechnie znana marka, ciesząca się uznaniem konsumenckim, płyn jest także ogólnie rozpoznawalny dzięki jaskrawej, pomarańczowej butelce, poza tym i to jest dla złodziei nie byle gratka, na opakowaniach nie ma numerów seryjnych. Uniemożliwia to wykrycie i udowodnienie kradzieży.

Cena Tide’u w sklepie waha się pomiędzy 10 a 20 dol. w zależności od pojemności, tymczasem na czarnym rynku płyn można kupić dokładnie za połowę ceny.

Zdaniem wielu internautów nowa „moda” na wynoszenie ze sklepów Tide’u jest efektem tego, co dzieje się w amerykańskiej ekonomii.

MB

 

Categories: Wydarzenia

Comments

 1. Mariano_Italiano
  Mariano_Italiano 14 marca, 2012, 11:51

  trzeba byc chorym umyslowo zeby w takiego gniota uwierzyc. mam tylko nadzieje ze redakkcja nie lyknela tego jak indyk puszczajac ta reklame za darmoche 🙂

  Reply this comment
 2. emilio lopez
  emilio lopez 14 marca, 2012, 12:35

  Mariano, widzialem na ten temat material w CNN i CBS. Oni tez chyba takiego gniota lyknli. Choc zjawisko wydaje sie absurdalne, to nie oznacza ze nie istnieje.

  Reply this comment
 3. yur
  yur 14 marca, 2012, 13:01

  Reklama reklamą ale problem jest. Rynek narkotykowy rozwija się w coraz szerszym stopniu. Każdy sposób na zarobienie pieniędzy jest skuteczny. Od Ciebie zależy gdzie kupisz płyn do prania.

  Reply this comment
 4. rtyu
  rtyu 15 marca, 2012, 07:40

  Co on taki drogi?

  Reply this comment
 5. hannah
  hannah 15 marca, 2012, 08:52

  butelki z reslingu i …

  Reply this comment
 6. hannah
  hannah 15 marca, 2012, 08:53

  bezdomny dostaje dostep do pralni…

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*