Zawieszony w prawach ucznia za makijaż

Swoboda w wyrażaniu samego siebie czy niepotrzebne zwracanie na siebie uwagi – taka debata toczy się od kilku dni w mieście Lexington w stanie Tennessee. Dyrektor szkoły wystawił się na ostrą krytykę mediów, kiedy postanowił zawiesić 16-letniego ucznia o orientacji homoseksualnej w jego prawach za to, że ten chodził do szkoły w pełnym makijażu.

fot. ABC/ Kasey Landrum ponownie może cieszyć się odzyskanymi prawami ucznia

Kasey Landrum jest 16-letnim uczniem liceum Lexington High School w stanie Tennessee. Od kilku dni mówi się o nim sporo, ponieważ nastolatek został zawieszony na 3 dni w prawach uczni za to, że pojawiał się w szkole w ostrym makijażu.

Sam zainteresowany otwarcie przyznaje się do orientacji homoseksualnej i twierdzi, że makijaż to jego sposób na wyrażenie samego siebie.

Dyrektor szkoły, Steve Lindsey zobaczywszy 16-latka w makijażu nakazał mu natychmiastowe opuszczenie terenu budynku szkoły, co ten posłusznie uczynił.

W obronie syna stanęła jego matka, Shelly Maness. „Jest mi bardzo przykro, bo mój syn nie może być tym, kim chce. Dyrektor zabrania mu nosić makijażu do szkoły”, powiedziała.

Zdaniem dyrektora szkoły, Landrum naruszył jej regulamin, który jasno stwierdza, że każdy uczeń, który swoim wyglądem stwarza niepotrzebne zamieszanie i przeszkadza tym samym w normalnym funkcjonowaniu szkoły zostanie zawieszony w swoich prawach.

„Nie rozumiem, w jaki sposób makijaż Landruma zakłóca normalny porządek funkcjonowania szkoły”, powiedział kurator hrabstwa Henderson, Steve Wilkinson.

Po ostrym ataku ze strony mediów oraz społeczności lokalnej, dyrektor Lexington High School w stanie Tennessee postanowił w czwartek przywrócić Kasey’a Landruma w jego prawach ucznia. Szef placówki oświadczył również, że odtąd każdy uczeń ma prawo nosić do szkoły makijaż.

AS

Zobacz rozmowę z 16-letnim Landrumem:

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*