Zamachowcy z Bostonu chcieli zaatakować na Times Square

Burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg poinformował, że podejrzani o zamach w Bostonie chcieli zorganizować „zamach na jego miasto”. Nowojorska policja podała, że bracia Carnajewowie mieli sześć ładunków wybuchowych.

fot. David Shankbone/ "Nowy Jork był następny na ich liście" - mówił burmistrz miasta Michael Bloomberg

fot. David Shankbone/ „Nowy Jork był następny na ich liście” – mówił burmistrz miasta Michael Bloomberg

Śledczy badający sprawę zamachów w Bostonie uważają, że bracia Carnajewowie podejrzani o przeprowadzenie tych ataków chcieli też odpalić ładunki wybuchowe na nowojorskim Times Square – poinformowały w czwartek amerykańskie służby bezpieczeństwa.

Powołując się na źródła w policji oraz służbach bezpieczeństwa, Reuters podaje, że informacje o planach podłożenia bomb na Times Square podał młodszy z braci Carnajewów, Dżochar, który jest ranny i przebywa szpitalu.

Bloomberg także podał, że informacje o planowaniu ataków w Nowym Jorku pochodzą od Dżochara Carnajewa.

Zamachowcy mieli sześć ładunków wybuchowych: jedną bombę umieszczoną w szybkowarze oraz pięć bomb rurowych. Podjęli decyzję o wyborze Times Square jako celu „spontanicznie” – powiedział w rozmowie z Reuterem komisarz nowojorskiej policji.

Nie jest jeszcze jasne, czy Nowy Jork miał być pierwszym celem Carnajewów, czy też zamierzali odpalić tam ładunki wybuchowe po atakach w Bostonie.

(PAP)

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*