Zakonnice z Miami będą mogły karmić bezdomnych

Władze Miami w USA udzielą zgromadzeniu Sióstr Misjonarek Miłości założonemu przez bł. Matkę Teresę z Kalkuty zezwolenia na dalsze karmienie ubogich, co zostało ostatnio ogłoszone w Miami jako działalność nielegalna, wymagająca urzędowej zgody.
fot. W ponad 50 amerykańskich miastach obowiązuje zakaz karmienia bezdomnych

fot. W ponad 50 amerykańskich miastach obowiązuje zakaz karmienia ubogich

W odpowiedzi na ogłoszony przez władze Miami zakaz adwokat zakonnic zwrócił się do władz o wydanie zezwolenia na kontynuowanie przez misjonarki działań humanitarnych.

Kilku wysokich rangą urzędników miejskich złożyło już zapewnienia, że misjonarki będą mogły prowadzić bez przeszkód działalność charytatywną.

Zobacz też: Zakaz karmienia bezdomnych w ponad 50 miastach USA

Zakonnice otrzymały początkowo od władz miejskich pisemne ostrzeżenie, że jeśli będą kontynuowały swój „biznes” polegający na karmieniu bezdomnych, mogą zostać ukarane mandatem w wysokości 100 dolarów dziennie – przypomina w piątek okoliczności sprawy hiszpańskojęzyczny dziennik ukazujący się w Miami „El Nuevo Herald”.

Klasztor Sióstr Misjonarek Miłości w Miami wydaje codziennie posiłki 300 osobom bezdomnym i pogrążonym w skrajnym ubóstwie.

Działalność sióstr przeszkadzała mieszkańcom dzielnicy uniwersyteckiej, w której znajduje się klasztor. Skarżyli się na kolejki bezdomnych czekających na wydanie posiłku w stołówce prowadzonej przez misjonarki.

Zgromadzenie założone przez bł. Matkę Teresę z Kalkuty prowadzi w ponad 130 krajach 710 stołówek i punktów pomocy żywnościowej dla bezdomnych i ubogich.

(PAP)

Categories: Ameryka, Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*