Zaginiona dziewczynka odnaleziona po 7 latach

Uprowadzona 7 lat temu mieszkanka Kalifornii została odnaleziona w środę przez policję w Phoenix, w Arizonie – poinformowały lokalne władze. Roczne dziecko uprowadzono we wrześniu 2003 roku.

fot. Po 7 latach znaleziono dziewczynkę uprowadzoną w Kalifornii

Opiekę nad dzieckiem prawnie przyznano rodzinie zastępczej w Norwalk w Kalifornii, gdzie się wychowywała, a akcję porwania zorganizowały trzy krewne dziecka – poinformował rzecznik szeryfa w Norwalk, bill Evans. – Dwie krewne złapano na miejscu, ale trzecia zdążyła uprowadzić dziewczynkę.

Dzieckiem w niewyjaśnionych okolicznościach zajęła się rodzina z Phoenix, jednak w żaden sposób nie spokrewniona z dziewczynką.

Uzyskane z anonimowego źródła informacje naprowadziły policję na ślad 7-latki i w środę po południu funkcjonariusze udali się do wskazanego miejsca zamieszkania dziecka z nakazem sądowym.

Jak poinformował sierżant Trent Crump, opiekunka dziecka próbowała ukryć dziewczynkę pod stosem ubrań i ręczników w kabinie prysznicowej.

Rzekomi rodzice zmienili dziecku tożsamość, m. in. imię i datę urodzenia. Jednak prawdziwą tożsamość udało się potwierdzić po zbadaniu odcisków palców i DNA 7-latki.

– Dziewczynka znajdowała się w dobrej kondycji psychicznej, jednak bardzo przejęła się zaistniałą sytuacją – oświadczył Crump. Dodał także, że dziecko nie uczęszczało do szkoły.

8-latka tymczasowo znajduje się pod prawną kuratelą stanu Kalifornia. Prokuratura w najbliższym czasie wniesie do sądu akt oskarżenia.

AS (CNN)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*