Zabójcze tornado w Montanie

2 osoby zginęły, a 1 została ranna w wyniku trąby powietrznej, która przeszła w poniedziałek nad ranczem w powiecie Sheridan, w stanie Montana.

fot.Tornado zabiło w Montanie dwie osoby

Żywioł uderzył w budynki gospodarcze i dom, w którym znajdowały się dwie osoby: nastolatek i mężczyzna w wieku około czterdziestu lat. David Fulkerson, powiatowy koroner potwierdził informację o ofiarach śmiertelnych, odmówił jednak upublicznienia ich nazwisk. Wiadomo, że z obrażeniami do szpitala trafiła także 71-letnia kobieta.

Don Simonsen z Krajowego Centrum Meteorologicznego w Glasgow poinformował, że tornado uderzyło 13 mil na zachód od miejscowości Reserve w powiecie Sheridan między godziną 19.15 a 19.45, po czym przesunęło się nad Północną Dakotę, gdzie osłabło i nie spowodowało żadnych strat. Uderzenie trąby poprzedził silny grad, wiatr i ulewne opady deszczu. Simonsen poinformował, że około 20 mil na południe od Flaxville w powiecie Daniels uderzyło także drugie tornado.

Północno-wschodnia Montana to region słabo zaludniony, równinny teren, na którym przeważają farmy. Tornada występują tu bardzo rzadko, jednak to już druga podobna tragedia w tej okolicy w ciągu ostatniego miesiąca. 20 czerwca br. silna trąba powietrzna zniszczyła największą krytą arenę w mieście, kilka budynków biurowych i setki gospodarstw domowych w Billings.

MO (AP, MSNBC)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*