Ben Affleck chce przeżyć za półtora dolara dziennie

Amerykański aktor i reżyser Ben Affleck podejmie się wyzwania i spróbuje znacznie ograniczyć swoją dzienną konsumpcję – do półtora dolara dziennie.

fot.U.S. Navy photo by Justin N. McGarry/ Ben Affleck

fot.U.S. Navy photo by Justin N. McGarry/ Ben Affleck

40-letni zdobywca Oskara dołączy do grupy gwiazd, w tym Josha Grobana, Debi Mazar, Sophia Bush i Toma Hiddlestona, angażując się w międzynarodową kampanię Live Below the Line, której celem jest zwrócenie uwagi na ludzi żyjących w skrajnym ubóstwie.

Organizatorzy zachęcają, by przez pięć dni – od 29 kwietnia do 3 maja – przeżyć za 1,5 dol. dziennie.

– 1,4 miliarda ludzi żyje za mniej niż półtora dolara dziennie – pisał na swoim koncie Twitter Ben Affleck. – Dołączam do kampanii „Live Below the Line” w imieniu Eastren Congo. A wy?

Inicjatywa Eastern Congo to organizacja typu non-profit założona przez Affleka w 2010 roku, która stawia sobie za cel stwarzanie możliwości rozwoju gospodarczego i społecznego ludności we wschodnim Kongu.

– Najlepiej wydajcie cały wasz budżet, czyli 7,50 dol., już w pierwszy dzień – czytamy na stronie internetowej kampanii. – Poszukajcie informacji i stwórzcie listę zakupów trzymając się podstawowych produktów takich jak makaron, soczewica, ryż, chleb, warzywa, ziemniaki i płatki owsiane. (A gdy komuś brakuje inwencji, na stronie można znaleźć gotowe przepisy.)

Josh Groban, który brał już udział w ubiegłorocznej akcji, nie tylko zgłosił się ponownie w tym roku, ale napisał też piosenkę „Below the Line”, którą umieścił na nowej płycie. – To niesamowite, jak bardzo bierzemy za oczywiste to, że nie musimy żyć w ubóstwie – komentował piosenkarz.

Zobacz też wątek kampanii na Facebooku.

as

Categories: Ameryka, Wydarzenia
Tags: ubóstwo

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*