Wyrok śmierci dla zabójcy z Connecticut

Steven Hayes, zabójca Jennifer Hawke-Petit  i jej dwóch córek, odpowiedzialny za zbrodnię, którą żyje cała Ameryka, został w poniedziałek skazany na karę śmierci  przez sąd okręgowy w New Haven, we wschodnim Connecticut. Proces drugiego z napastników, Komisarjevsky’ego, rozpocznie się w przyszłym roku. Ława przysięgłych potrzebowała czterech dni na wydanie wyroku.

 
fot.AP/ Rodzina Petitów w lipcu 2007 roku

Rodzinna tragedia rozegrała się w nocy 23 lipca 2007 roku w miejscowości New Haven, na przedmieściach Cheshire, w stanie Connecticut. Heyes i Komisarjevsky w środku nocy wtargnęli do domu państwa Petit. Bandyci ciężko pobili Williama Petita i uwięzili go w piwnicy. Pobili i zakneblowali jego żonę Jennifer Hawke-Petit oraz 17-letnią Hayley oraz 11-letnią Michaelę. Następnego dnia zmusili Jennifer Hawke-Petit, aby wypłaciła z banku dużą kwotę pieniędzy. Kobieta została następnie zgwałcona i uduszona. Bandyci związali obiec córki  Petitów, zakryli  ich twarze poduszkami, oblali benzyną i podpalili dom. Obydwie dziewczynki zmarły w płomieniach. Sekcja zwłok wykazała, że młodsza z nich została przed śmiercią zgwałcona.

Ciężko pobitemu Williamowi Petitowi udało się oswobodzić i uciec do sąsiadów. Ci zawiadomili policję.

W trakcie procesu Stevena Hayesa jego obrońca próbował przekonywać, że jego klient wykonywał jedynie polecenia wspólnika. Głównym agresorem miał być Joshua Komisarjevsky. Ława przysięgłych nie dała jednak wiary tym słowom.

AS, MNP (NY Daily News, MSNBC)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone

Categories: Wydarzenia

Comments

 1. anna
  anna 8 listopada, 2010, 16:41

  powinien cierpiec baaaardzo dlugo,smierc przez cierpienie!!!!!!!!!psychol-z calego serca wspolczuje temu Williamowi-stracil i zone i coreczki

  Reply this comment
 2. hanna wodzynska
  hanna wodzynska 8 listopada, 2010, 17:37

  Moim zdaniem to ciezka praca w kamieniolomach.Bo smierc to pikus dla takiego drania.

  Reply this comment
 3. hanna wodzynska
  hanna wodzynska 8 listopada, 2010, 17:39

  zreszta sama nie wiem to naprawde trudno zrozumiec ze czlowiek moze byc taka bestia .Wlasciwie tylko czlowiek.Aniu.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*