Wirginia. Wypadek autokaru. Są zabici

Cztery osoby nie żyją a kilkanaście zostało poważnie rannych w wyniku dachowania autokaru na autostradzie numer I-95 w Wirginii – poinofmormowała stanowa policja. Do wypadku doszło we wtorek nad ranem. Według wstęnych ustaleń pojazd wpadł w poślizg.

fot. NBC/ Autokar z 58 pasażerami na pokładzie dachował we wtorek nad ranem

Autokar jechał z Greensboro w Północnej Karolinie do Nowego Jorku. Na pokładzie znajdowało się w sumie 58 pasażerów oraz kierowca. Stanowa policja około 4.55 otrzymała informację, że kilkaset metrów od zjazdu na Caramel Church, na poboczu leży wywrócony do góry kołami autokar.

Według wstępnych ustaleń w wypadku nie uczestniczyły inne pojazdy, a kierowca autokaru, który był w drodze od około 7 godzin, mógł zasnąć za kierownicą.

Prowadzący autokar meżczyzna odniósł lekkie obrażenia i współpracuje z prowadzącymi dochodzenie policjantami.

W wyniku obrażeń odniesionych w wypadku śmierć poniosły cztery osoby. Ponad 20 osób zostało hospitalizowanych. Kilkanaście z nich jest w stanie ciężkim.

Autokar należy do firmy Sky Express, z siedzibą w Charlotte, w Północnej Karolinie. Przedstawiciele przewoźnika odmówili na razie udzielenia komentarza w sprawie wypadku.

MP

Categories: Wydarzenia
Tags: autokar, wypadek

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*