Walka komików w NBC

Conan O’Brien nie zamierza oddawać swojego czasu antenowego Jay’owi Leno. W ostatnich dniach pojawiły się spekulacje, że stacja NBC, na antenie której oglądać można obydwu komików, zamierza przesunąć „Tonight Show” O’Brien’a z 10.35 CST na 11.05 i tym samym oddać Leno jego dawne miejsce.OBrian-tonightshow Leno miał by do dyspozycji pół godziny.

Jay Leno był gospodarzem kultowego rozrywkowego „Tonight Show” przez 17 lat. Jego miejsce zajął w czerwcu ubiegłego roku Conan O’Brien. Leno otrzymał zaś swój własny, autorski program o godzinie 9 wieczorem czasu chicagowskiego. W ten sposób stacja NBC miała nadzieje ograniczyć koszty produkcji, eliminując z ramówki kosztowne seriale, zatrzymując jednocześnie obydwu komików.

Kilka dni temu stacja podała jednak, że „Jay Leno Show” nie cieszy się spodziewaną popularnością, dlatego program zniknie z anteny. Wrócą zaś dawne seriale. Jednocześnie pojawił się problem: co zrobić z Leno. Pojawił się pomysł, aby wygospodarować dla niego czas tuż po wieczornych wiadomościach.

Conan O’Brien, który wtedy właśnie rozpoczyna swój show oświadczył, że to nie będzie w tej zmianie uczestniczył. „Ja i mój zespół pracowaliśmy niezwykle ciężko i jesteśmy bardzo dumni z wkładu jaki udało się nam wnieść w istnienie „Tonight Show”. Nie mogę wziąć udziału w czymś, co uważam za niszczenie jego legendy.” – napisał O’Brian w specjalnym oświadczeniu.

O’Brien zaprzeczył też spekulacjom, jakoby miał przejść do innej sieci telewizyjnej. „Nie mam obecnie żadnej innej oferty współpracy i szczerze mówiąc nie mam pojęcia co dalej się wydarzy”.

„Mam nadzieje, że stacja NBC szybko rozwiąże zaistniały problem, abyśmy ja i moja ekipa, mogli skoncentrować się na pracy nad programem, z którego jesteśmy bardzo dumni”.

„Tonight Show” to kultowy program rozrywkowy, który gości na antenie stacji NBC od 60 lat. Jego czas w ramówce przez sześć dekad był niezmienny.

O’Brien podkreśla, że zmiana godziny emisji godzi w program, który nie będzie już tym samym „Tonight Show”.

MNP (CNN)

 Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*