W sex-skandal w Kolumbii zamieszani także amerykańscy oficerowie DEA

Jak się okazuje z usług prostytutek w Kolumbii  korzystali nie tylko agenci Secret Service. Także oficerowie z agencji do walki z narkotykami  (Drug Enforcement Administration) wynajmowali na noc opłacone”masażyski” – poinformowała komisja ds. bezpieczeństwa narodowego działająca przy Izbie Reprezentantów.

Jak podała telewizja CNN, trzech oficerów agencji do walki z narkotykami przebywając w Cartagenie korzystało z usług pań do towarzystwa. Według wstępnych ustaleń nie były to incydentalne przypadki. Śledztwo ujawniło, że pracownicy rządowej agencji byli stałymi klientami pań lekkich obyczajów. Według Petera Kinga, przewodniczącego komisji ds. bezpieczeństwa narodowego, jej członkowie od pewnego czasu wiedzą o sprawie, ale poproszono ich o dyskrecję do czasu usunięcia z Kolumbii oficerów zamieszanych w aferę obyczajową.

DEA informacje o procederze, w który zamieszani są jej pracownicy dowiedziała się od Secret Service. Wybryki agentów do walki z narkotykami nie były w żaden sposób powiązane z sex-aferą z kwietnia br., kiedy to w Kolumbii, przed przyjazdem prezydenta Obamy jego ochroniarze zabawaili się w nocnym klubie z prostytutkami, które później zaprosili do swoich pokojów hotelowych.

Jak powiedział rzecznik prasowy DEA Rusty Payne sprawę przekazano do inspektora generalnego Departamentu Sprawiedliwości. Payne zapewnił także, że agencja sprawę traktuje bardzo poważnie i wyciągnie stosowe konsekwencje, jeśli śledztwo potwierdzi podejrzenia wobec konkretnych osób.

Członkowie komisji ds. bezpieczeństwa narodowego poinformowali także, że kolejny agent  Secret Service dobrowolnie przyznał się przed swoimi przełożonymi do korzystania w Cartagenie z usług prostytutki. Według wersji agenta był on jednak przekonany, że płaci za masaż a nie za usługi seksualne. Szczerość pracownika ochrony prezydenckiej została doceniona. Mężczyzna dzięki swojej prawdomówności zachowa pracę.

mb

 

Categories: Wydarzenia

Comments

  1. znachor
    znachor 23 maja, 2012, 15:37

    ….hipokryta nielubie tego typu ludzi?

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*