W Japonii odnaleziono zwłoki 24-letniej nauczycielki z Wirginii

Rodzice 24-letniej nauczycielki z Wirginii pogrążeni są w żałobie. Dziesięć dni od trzęsienia ziemi w Japonii otrzymali  informację, że odnaleziono ciało ich córki. Taylor Anderson od trzech lat uczyła angielskiego japońskie dzieci, w ramach programu wymiany nauczycieli.  24-latka nie zdążyła uciec przed falą tsunami. Jest to pierwsza informacja o śmierci obywatela USA w wyniku kataklizmu w Japonii.

Mieszkający w Wirginii Andy i Jean Anderson, do końca mięli nadzieje na cud. W poniedziałek ambasada amerykańska w Japonii przekazała im jednak informację o odnalezieniu ciała Taylor.

Rodzice 24-letniej nauczycielki są pogrążeni w żałobie i dziekują  wszystkim, którzy wspierają ich w tej trudnej chwili, apelując jednocześnie o modlitwę za tych, którzy zaginęli w Japonii oraz prosząc o uszanowanie ich prywatności.

Ich córkę po raz ostatni widziano tuż po trzęsieniu ziemi, kiedy wyjeżdżała na rowerze z budynku szkoły podstawowej w Ishinomaki. Taylor Anderson przebywała tam w czasie wstrząsów, pomagając w ewakuacji dzieci i oddając je zaniepokojonym rodzicom. Fala tsunami nadeszła niedługo potem, zmywając z powierzchni ziemi wszystkie budynki. Nauczycielka nie zdążyła uciec przed żywiołem.

Anderson jest pierwszą obywatelką amerykańską, która zginęła podczas japońskiej tragedii. Wiele osób uważa się za zaginione.

Kobieta od dawna była miłośniczką Japonii, a języka zaczęła się uczyć już jako mała dziewczynka. Do swojego wymarzonego kraju przeniosła się w 2008 roku, tuż po ukończeniu studiów. Uczyła języka angielskiego w szkole w Ishinomaki w prefekturze Miyagi na północno-wschodnim wybrzeżu Japonii. Jej uczniowie byli do niej bardzo przywiązani. Miała wrócić do Stanów Zjednoczonych w sierpniu.

Trzęsienie ziemi, do którego doszło w 11 marca w północno-wschodniej Japonii miało siłę 9 stopni w skali Richtera. Wstrząsy i fale tsunami spustoszyły wiele miejscowości w prefekturze Miyagi. Szacuje się, że liczba ofiar śmiertelnych przekroczy 10 tysięcy.

PT

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*