Los Casey Anthony w rękach ławy przysięgłych

Miliony Amerykanów na żywo śledziły relację z ostatniej rozprawy Casey Anthony, oskarżonej o zamordowanie swojej 2-letniej córeczki Caylee. W niedzielę mowy końcowe wygłosili obrońcy i prokuratorzy. Teraz los Casey Anthony rozstrzygnie ława przysięgłych.

fot. Caylee Anthony zaginęła w czerwcy 2008 roku

W swojej mowie końcowej, prokurator Jeff Ashton przedstawił serię kłamstw jakimi Casey zwodziła swych rodziców oraz policję w czasie poszukiwań dziecka. Według prokuratora Casey udusiła córeczkę zaklejając jej nos i usta taśmą klejącą. Dziewczyna przez co najmniej kilka dni zwłoki dziecka woziła w bagażniku swojego samochodu, a sama oddawała się imprezowaniu. Przez blisko miesiąc Casey okłamywała rodziców twierdząc, że Caylee jest pod opieką niani. Potem twierdziła, że opiekunka porwała dziecko. W toku dochodzenia okazało się, że niania została wymyślona przez Casey, podobnie jak wielu innych rzekomych znajomych.

Obrońcy Casey Anthony przedstawili zupełnie inną wersje wydarzeń. Według nich Caylee utonęła w basenie swoich dziadków, a George Anthony zmusił swą córkę Casey do upozorowania morderstwa i porzucenia zwłok Caylee w lesie. Adwokat Jose Baez podczas wstępnej rozprawy przekonywał, że Casey Anthony była molestowana przez ojca i brata jako dziecko, i stąd wzięło się jej dziwne zachowanie oraz skłonność do kłamstw. Ojciec Casey stanowczo zaprzeczył tym oskarżeniom.

Sędzia Belvin Perry uznał, że obrońcy nie przedstawili żadnych dowodów na to, że Casey była molestowana przez ojca i brata i Jose Baez nie może odwoływać się do tej tezy podczas mowy końcowej.

Przez pierwsze 45 minut rozprawy Casey pozostała niewzruszona. Jednak kiedy prokurator powiedział wprost, że jest ona winna śmierci swojej córki, nie wytrzymała, a po jej twarzy popłynęły łzy. Kobieta nie potrafiła także stłumić emocji, kiedy na sali rozpraw wyświetlono nagranie, na którym widać jak bawi się z córeczką.

Po sześciu tygodniach przesłuchiwania świadków i mowach końcowych, ława przysięgłych składająca się z 7 kobiet i 5 mężczyzn uda się na obrady. Nie wiadomo kiedy ogłoszony zostanie wyrok.

Casey Anthony nie przyznaje się do zarzucanych jej czynów, jeżeli jednak zostanie uznana za winną, grozi jej nawet kara śmierci.

Sprawa zaginięcia Caylee Anthony w 2008 roku przyciągnęła uwagę całej Ameryki. Miliony osób z wielką uwagą śledzą proces Casey Anthony. Proces jest także szeroko relacjonowany w amerykańskich mediach.

Zobacz także:

Floryda. Ruszył proces Casey Anthony

Proces Casey Anthony dobiega końca

MK,MP

Zobacz relację stacji CNN:

Categories: Wydarzenia

Comments

  1. hanna wodzynska
    hanna wodzynska 3 lipca, 2011, 13:08

    Jesli jest”normalna”nie ma nic na wytlumaczenie.Ale czy normalna moglaby zabic swoje male,slodkie dziecko? Nie wiem jak ona wyobraza sobie zycie w przyszlosci jesli taka ma?

    Reply this comment
  2. Katarzyna
    Katarzyna 3 lipca, 2011, 14:24

    Kara smierci dla niej,a kogo to obchodzi,ze byla molestowana przez ojca,zabila wlasne dziecko,komu bylo winne?takie to niepowinny wogole rodzic

    Reply this comment
    • galganek
      galganek 3 lipca, 2011, 16:29

      …kukulka nie ma instynktu macierzynskiego…jesli brala jakies leki i miala od dziecka zakaz okazywania uczuc to moglo komorki mozgowe rozsadzic…przy dominacji uczucia, ja wreszcie Was rozumu naucze….Na zlosc babci zgole wasy, przy braku uksztaltowanej odpowiedzialnosci, ze dziecko to nie wasy…? Rodzinne swary nie powinne byc stawiane na ostrzu noza…dobre slowo to jak pochodnia miedzy wilki…

      Reply this comment
  3. null_null_sieben
    null_null_sieben 4 lipca, 2011, 07:46

    jak ja ogladalem w tv to troszke zal mi sie jej zrobilo dlatego uwazam iz powinni oni przed podaniem zastrzyku powyrywac jej paznokcie zeby poczula bol, niz mieliby ja zakopywac zywcem.to jedyne milosierdzie na jakie moze ta sucz liczyc z mojej strony.

    Reply this comment
    • Katarzyna
      Katarzyna 4 lipca, 2011, 10:29

      Racja!!!!niema litosci,wszystkich probuje wziasc na litosc-Kara smierci wreszcie,niech to bedzie przyklad dla innych

      Reply this comment
  4. andy
    andy 5 lipca, 2011, 00:00

    ile jest w tych komentarzach nienawisci…osadow …zabic ..kara smierci…posluchajcie sami siebie …

    Reply this comment
    • null_null_sieben
      null_null_sieben 5 lipca, 2011, 12:16

      ojcze andy coz wiec proponujesz? wspolna modlitwe za te owieczke aby nawrocila sie na dobra droge? powinnismy objac ja pomoca psychologa oby jeszcze nasze spoleczenstwo mogla cieszyc sie nia wsrod nas. tobie zycze obys ja mogl osobiscie poznac i poslubic, miec z nia slodka coreczke i spokojnie pracowac wiedzac ze ona wlasnie jest pod opieka mamusie. boszeeee, jakie to urocze! andy ! pomoz i mi gdyz czuje iz i ja zbladzilem na tych padolach podlego zycia!

      Reply this comment
      • ANONIM
        ANONIM 5 lipca, 2011, 13:19

        hej cos takiego nie spotkalem polewaj sie ludziku zimna woda ochlonij i zmien prace na ,mniej stresujaca}}}///?? nic innego nie masz w pale !!ratuj sie czleku bo marny i tak twoj koniec

        Reply this comment
        • null_null_sieben
          null_null_sieben 5 lipca, 2011, 14:19

          ja sie wcale nie irytuje 🙂 widze jednak ze ty mnie juz skazujesz na wieczne potepienie 🙂 gotuj wiec smole, tym razem nie na dach- ta bedzie dla mnie

          Reply this comment
          • ANONIM
            ANONIM 5 lipca, 2011, 15:08

            a co dzisiaj masz wolne od smoly??przeciez siedzisz na domku osle i nie podbieraj tu prac dachowych

          • null_null_sieben
            null_null_sieben 5 lipca, 2011, 15:41

            anonim skad ty taki nick wytrzasnales? 🙂 jako ze masz byc anonimowy tak? 🙂 ty na kilometr walisz boczkiem czy jakims obserwatorem 🙂

  5. Kazek
    Kazek 5 lipca, 2011, 01:18

    ludzie sa chorzy na glowe i tyle. Sad ja osadzi i nie wiadomo czy sprawiedliwie. Kaska, a ty lepiej idz do kosciola i pomodl sie za dziecko i matke a nie wypisuj tu takich bredni

    Reply this comment
    • Katarzyna
      Katarzyna 5 lipca, 2011, 06:19

      A co ma kosciol do tego I moja wizyta w nim???chyba to ona powinna modlic sie za swoj grzech,az wstyd ile ludzi jej wspolczuje,kazek a moze Ty spojrz na zdjecie tej dziewczynki co???

      Reply this comment
  6. ludzka istota
    ludzka istota 5 lipca, 2011, 02:23

    Przykro mi to stwierdzić, ale Oskarżona… broni się jak zwierze przyparte do muru!
    Człowiek z honorem i zasadami – jeśli zawinił – przyjmuje na klatę konsekwencje swego czynu, a nie łapie się brzytwy (wątek o molestowaniu i gra pt. „to ja jestem główną ofiarą, a śmierć córki to tylko efekt uboczny”).

    Może rzeczywiście cela śmierci jest w stanie wpłynąć na jej sumienie… chociaż z drugiej strony – tylu dzisiaj zabija w imię Boga i w imię prawa nie ponosząc konsekwencji, że jej śmierć ani nie ulepszy świata, ani nie wróci życia temu biednemu dziecku, ani nie zmieni morderczyni…

    Może przy tej okazji sami powinniśmy popatrzeć nieco inaczej na nasze dzieci, na stosunki międzyludzkie panujące w naszych domach, na nas samych… czy aby sami nie generujemy takich potworów jak Caylee Anthony???

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*