To Al-Kaida zaplanowała zamachy. Wynajęła do tego obywateli USA

Za wiarygodnymi, choć wciąż niepotwierdzonymi groźbami zamachów terrorystycznych na terenie USA stoi Al Kaida- poinformowały w piątek amerykańskie władze. Potwierdzono także, że służby bezpieczeństwa poszukują trzech mężczyzn, którzy w sierpniu przylecieli do USA. Dwóch z nich posiada amerykańskie paszporty. Wszyscy biegle mówią po angielsku.

fot.NYPD/ W Nowym Jorku zaostrzono srodki bezpieczeństwa

Amerykańskie służby wywiadowcze ustaliły, że trzech podejrzanych planujących przeprowadzenie zamachów w 10. rocznicę ataków z 11 września 2001 roku, do wykonania zadania zostało osobiście zwerbowanych przez następcę Osamy bin Ladena, Ajmana al-Zawahirego.

Zobacz: Groźba zamachów w rocznicę 11 września 2001

Jak poinformowali przedstawiciele amerykańskich władz z wiceprezydentem Joe Bidenem na czele, informacje o spisku dotarły do CIA z Pakistanu. Według źródeł w tym kraju, trzech mężczyzn przyleciało w sierpniu do Stanów Zjednoczonych aby przy użyciu bomb umieszczonych w samochodach-pułapkach zaatakować Nowy Jork i Waszyngton w okresie rocznicowych obchodów tragedii sprzed 10 lat.

Służby wywiadowcze ustaliły, że co najmniej dwóch podejrzanych jest obywatelami USA. Jeden z nich pochodzi z Egiptu, drugi z Yemenu. Wszyscy płynnie mówią po angielsku i dobrze znają amerykańskie realia.

Sekretarz stanu USA Hillary Clinton potwierdziła, że za wiarygodnymi choć wciąż niepotwierdzonymi informacjami o terrorystycznym spisku stoi nowy lider Al-Kaidy, Ajman al-Zawahiri.

Prezydent Obama w związku z groźbą zamachu zdecydował o wzmocnieniu środków bezpieczeństwa. W Nowym Jorku i Waszyngtonie na ulicach pojawiło się więcej policjantów oraz agentów służb bezpieczeństwa. W dużych amerykańskich miastach zaostrzone zostały środki ostrożności także na lotnikach i w obiekatch komunikacji publicznej.

mp

Categories: Wydarzenia

Comments

 1. krzys
  krzys 9 września, 2011, 18:35

  Sojusznicy w walce z terroryzmem stoja w kolejce pod ambasada w Warszawie, a terrorysci maja amerykanskie paszporty. Paradoks:(

  Reply this comment
  • Klim z Chicago
   Klim z Chicago 9 września, 2011, 21:28

   bo tu chodzi o to, ze jak arab przyjedzie do USA na stale, to nie zabiera pracy amerykanom,( poza nielicznymi wyjatkami), ja nie widzialem araba na budowie albo tak jak ja, w nocy sprzatajacego sklepy lub kina, oni wlasny biznes zakladaja, jakies sklepy albo stacje benzynowe, w wielu przypadkach tworza nowe miejsca pracy.

   Reply this comment
   • Katarzyna
    Katarzyna 10 września, 2011, 10:58

    Klim zgadzam sie w 100%

    Reply this comment
    • Klim z Chicago
     Klim z Chicago 10 września, 2011, 17:54

     chociaz raz, ale z arabskich taksowek korzystasz?a w zwiazku z tym, napisze kawal o arabach, moze juz znany-arab mowi do araba taksowkarza:wysadz mnie pod amerykanska ambasada.

     Reply this comment
 2. Katarzyna
  Katarzyna 9 września, 2011, 19:47

  I jak tu lubic arabow?nieda sie,niech sie niedziwia ze Ludzie ich nienawidza,tylko kombinuja jak zaszkodzic

  Reply this comment
  • yur
   yur 10 września, 2011, 14:52

   Katarzyno, nie dziwią się ludzie bo nie chcą być dziwkami.

   Reply this comment
 3. chudy
  chudy 10 września, 2011, 06:22

  Juz nawet po jednym -a w szczegolnosci po tym o Al-CIAMossaidzie co to planowala zamachy i uzywa do tego obywateli USA i malych samolotow- waszem artykule chce sie rzec glosno – skonczcie waszmosciowie pi…(edyt.red.) i wstydu sobie oszczedzcie …bo klamac publicznie toz przeciez wstyd niepomierny

  Reply this comment
 4. Decybel
  Decybel 10 września, 2011, 12:03

  chodzi o to ze terrozryzm jest teraz w modzie i kazdy poplatna gazeta lub portal musi o tym pisac i tak juz zostanie. wszystko c sie z tym wiaze jest trendy :))))))))))))

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*