Los szefa wojsk NATO w Afganistanie w rękach prezydenta

Szef wojsk NATO i USA w Afganistanie, zaproponował swoją dymisję. Generał Stanley McChrystal wraz ze swoimi bliskimi współpracownikami skrytykował w wywiadzie do magazynu „Rolling Stone”  administrację prezydenta Obamy. Artykuł ma się ukazać w najbliższy piątek.

Według anonimowego źródła magazynu Time, który następnie przekazał informację stacji CNN, generał McChrystal złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Wiadomość nie została oficjalnie potwierdzona, a niedługo po niej nastąpiło sprostowanie, że generał nie podał się do dysmisji, a jedynie oddał sie do dyspozycji prezydenta.

Otoczenie generała zdawało sobie sprawę z kontrowersji, jakie mógł wzbudzić wywiad udzielony magazynowi „Rolling Stone”. Co więcej, przeprowadzający rozmowę Michael Hastings poinformował, że znacznej części informacji, których udzielił mu generał nie wykorzystał w artykule.

 Tymczasem pierwszą reakcją Baracka Obamy były słowa, że generał dokonał „niewłaściwej oceny” sytuacji ; przeydent dodał także, że z decyzją co do przyszłości Stanley’a McChrystala poczeka do osobistego z nim spotkania, które zapowiedziano w Białym Domu na środę.

AS (CNN)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*