Szampan z Terminatorem poprawi stosunki Rosja-USA?

Prezydent Rosji Dimitrij Miedwiediew przebywa od wtorku z wizytą w Stanach Zjednoczonych. Pobyt prezydenta zaplanowany jest na trzy dni.

fot. Reuters/ Wspólny toast prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa z gubernatorem Kalifornii Arnoldem Schwarzeneggerem i szefem Renova Group Victorem Vekselbergiem.

Wizytę w USA prezydent Rosji rozpoczął od spotkania z gubernatorem Kalifornii, Arnoldem Schwarzeneggerem oraz przewodniczącym zarządu Renova Group, prywatnego rosyjskiego koncernu inwestującego na rynkach energetycznych, paliw i aluminium – Victorem Vekselbergiem.

Konsultingowe spotkania z  biznesmenami to  jeden z głównych celów wizyty Miedwiediewa w USA; prezydent planuje bowiem stworzyć na terytorium swojego państwa, na przedmieściach Moskwy, centrum technologii na kształt amerykańskiej Doliny Krzemowej, wizytę w której także zaplanowano w czasie krótkiego pobytu prezydenta w USA.

Jednak pomimo omawianych ważnych celów strategicznych rosyjskiej gospodarki, rozmowy przebiegały na stopie wyjątkowo towarzyskiej. Politycy debatowali wspólnie przy kieliszkach szampana.

Na czwartek zaplnaowane jest spotkanie  rosyjskiego prezydenta z Barackiem Obamą w Białym Domu.

AS (DL, Inf. wł.)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*