0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedStypendia i szkolenia dla Amerykanów z opłat za wizy

Stypendia i szkolenia dla Amerykanów z opłat za wizy

-

3 mld dolarów pochodzące z opłat wizowych wniesionych przez amerykańskich pracodawców przeznaczone zostało na stypendia naukowe i szkolenia pracownicze dla Amerykanów, a także na walkę przeciw oszustwom związanym z programem wizowym H-1B. Między innymi takimi argumentami organizacja National Foundation for American Policy walczy o utrzymanie wiz pracowniczych, których przyszłość nie jest już taka pewna w momencie, gdy do obrad przystępuje zdominowana przez Republikanów Izba Reprezentantów.

Raport ponadpartyjnej organizacji National Foundation for American Policy (NFAP), badającej funkcjonowanie polityki krajowej m. in. w zakresie handlu, imigracji i edukacji, wskazuje na korzyści płynące z programów wizowych.

REKLAMA

Rządowa agencja National Science Foundation, wspierająca badania inżynieryjne i naukowe (poza medycyną), mogła dzięki środkom sfinansować 58 tysięcy stypendiów, a Departament Pracy pokryć koszty szkoleń dla 100 tysięcy pracowników. Ponad 700 mln przeznaczono na działania przeciwdziałające oszustwom związanymi z programem wizowym H-1B.

Dla przedsiębiorców przyznawanie wiz H1-B jest kluczowe. Po pierwsze, zyskują profesjonalistów. Po drugie, ciągłość w przyznawaniu wiz zabezpiecza ich byt – czekanie na przejście przez pracownika procedur związanych z przyznaniem „zielonek karty” jest po prostu zbyt długie.

NFAP staje w opozycji do stanowiska, że pracownicy z zagranicy pozbawiają etatów Amerykanów. Prezes fundacji, Stuart Anderson, przekonuje: – Obecne wymogi nie pozwalają zatrudniać pracowników na wizie H1-B za wynagrodzenie niższe niż pobierają Amerykanie na podobnym stanowisku. Więc mowa raczej o uzupełnianiu siły roboczej. Poza tym, gdy ktoś decyduje się na pomoc pracownikowi w przejściu formalności wizowych, ponoszenie kosztów prawnych, a tym samym i tak nie ma pewności, że procedura imigracyjna skończy się pomyślnie, to znaczy, że dany pracownik naprawdę jest firmie potrzebny.

Wizy H-1B pozwalają pracownikom wykwalifikowanym na pracę w USA na tymczasowym stanowisku. Maksymalny czas pobytu na wizie H-1B to 6 lat. Po upływie tego okresu, z pomocą „sponsora”, czyli pracodawcy, można ubiegać się o przyznanie tzw. „zielonej karty”, czyli dokumentu potwierdzającego prawo do stałego pobytu na terytorium Stanów Zjednoczonych.

W czwartek na temat wiz H1-B obradować będzie podkomisja Izby Reprezentantów.

Zobacz też:

Projekt w Kongresie: wizy dla przedsiębiorców z zagranicy

O wizach raz jeszcze, czyli „What’s good for Poland is good for America”

Dołącz do akcji na temat zniesienia wiz dla Polaków

Ponadpartyjna inicjatywa na rzecz zniesienia wiz dla Polaków

as

REKLAMA

2091213595 views

REKLAMA

2091213894 views

REKLAMA

2093010353 views

REKLAMA

2091214176 views

REKLAMA

2091214323 views

REKLAMA

2091214467 views