Strzelanina w Nowym Orleanie, już 19 rannych

Co najmniej 19 osób zostało rannych w strzelaninie podczas parady z okazji Dnia Matki w Nowym Orleanie (stan Luizjana). Nie było ofiar śmiertelnych – poinformowała w niedzielę policja.

New OrleansWedług miejscowego dziennika „Times-Picauyne” w paradzie, eskortowanej przez policję, brało udział ok. 200 osób kiedy nagle nagle wybuchła strzelania. Nie wiadomo co było jej powodem.

Incydent wydarzył się na skrzyżowaniu ulic Frenchmen i Villere. Sprawcy oddali strzały do luźnej parady osób podążających i często tańczących za orkiestrą dętą, która szła na czele.

Wysokiej rangi oficer policji w Nowym Orleanie Ronal Serpas poinformował w telewizji WDSU-TV, że wśród poszkodowanych jest 10-letnia dziewczynka, która doznała niegroźnej rany.

9 rannych przewieziono do szpitala uniwersyteckiego. Co najmniej 4 osoby poddano zabiegom chirurgicznym, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Według WDSU-TV, policja poszukuje 2-3 osób, które widziano jak uciekały z miejsca incydentu. Rejon incydentu i pobliskie ulice zablokowano.

(PAP)

Categories: Ameryka, Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*