Kto zaatakował w Bostonie? „Trwa przesłuchiwanie świadków"

Komisarz bostońskiej policji Ed Davis poinformował we wtorek, że do tej pory nikt nie trafił do aresztu w związku ze śledztwem w sprawie wybuchów dwóch bomb na mecie poniedziałkowego maratonu w Bostonie.

fot. Facebook/ 8-letni Martin Richard jest najmłodszą ofiarą ataków w Bostonie

fot. Facebook/ 8-letni Martin Richard jest najmłodszą ofiarą ataków w Bostonie

Sprecyzował, że w szpitalach przebywa 176 osób rannych w poniedziałkowych eksplozjach, a stan 17 z nich jest uznawany za krytyczny. Trzy osoby zginęły, w tym 8-letni chłopiec.

Do tej pory nikt nie przyznał się do poniedziałkowego aktu terroru.

Gubernator stanu Massachusetts Deval Patrick potwierdził na konferencji prasowej, że na miejscu wybuchu były dwie bomby, które eksplodowały. Nie odnaleziono natomiast żadnych niewybuchów.

Teren w pobliżu finiszu maratonu, gdzie doszło do eksplozji, jeszcze „przez kilka dni” może być traktowany jako miejsce przestępstwa – poinformowało FBI.

Agent FBI Richard DesLauriers powiedział na konferencji prasowej, że śledztwo „bez wątpienia nie zatrzyma się na Bostonie”, ale będzie miało zasięg „globalny”. – Dotrzemy na koniec świata, by znaleźć tego lub tych, którzy są odpowiedzialni za tę haniebną zbrodnię – ostrzegł.

DesLauriers dodał, że „trwa przesłuchiwanie różnych świadków”, a śledztwo prowadzone jest w różnych częściach miasta. Według agenta FBI przed maratonem nic nie wskazywało na możliwość zagrożenia. W dzień po podwójnej eksplozji w Bostonie nie zidentyfikowano żadnego innego zagrożenia – wskazał.

Minister obrony USA Chuck Hagel oświadczył, że podwójna eksplozja w Bostonie była „okrutnym aktem terroru”. We wtorek zawtórował mu także prezydent Barack Obama, który dotychczas unikał wiązania tragedii z terroryzmem.

(PAP)

Poniżej rozmowa stacji CBS z Johnem Millerem powiązanym z FBI, który informuje, że w kręgu zainteresowania agencji znajduje się hospitalizowany 20-letni Saudyjczyk.

Categories: Wydarzenia
Tags: atak, boston

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*