Sensacyjna licytacja na eBay. „Głowa” prezydenta Waszyngtona za 8 tys. dolarów

Ta historia potwierdza, że na największym na świecie serwisie aukcyjnym eBay  sprzedać można wszystko. Mieszkanka Sioux City w połowie lutego wystawiała na aukcję kawałek smażonego kurczaka przypominający głowę Jerzego Waszyngtona. Kupiony przed trzema laty w lokalnym McDonalds kurczak osiągnął już na eBay cenę 8 100 dolarów. Aukcja kończy się 5 marca; zainteresowani mają więc jeszcze szansę, by wziąć  udział w licytacji.

fot. eBay/ Czy można mieć wątpliowści, że to głowa Jerzego Waszyngtona?

Pani Rebekah Speights zdecydowała się na sprzedaż głowy Jerzego Waszyngtona po 3 latach przetrzymywania jej w lodówce. Jak twierdzi, jest to sposób na zbiórkę funduszy na obóz letni dla dzieci należących do jednego z lokalnych kościołów.

Właścicielka zamrożonej prezydenckiej głowy opowiada szczegółowo o tym, jak zabrała dzieci do pobliskiskiego McDonalds, gdzie za 99 centów kupiła im jako przekąskę smażonego kurczaka. Wyrzucając resztki po lunchu jej uwagę przykuł znajomy profil. Bez wahania zabrała kurczakową głowę do domu i zanim poddała hibernacji we własnym zamrażalniku, spytała jeszcze o zdanie męża. Pan Speights potwierdził: to Waszyngton we własnej osobie, a raczej głowie.

Mieszkanka Dakoty wierzy, że uda jej się zarobić na prezydencie 15 tys. dolarów. Tyle potrzebuje Sioux City Family Worship Center, by wysłać dzieci na letni obóz do Dayton w Iowa. Na razie na serwisie aukcyjnym złożono 72 oferty na łączną sumę 8 100 dolarów. Licytacja kończy się 5 marca. Szczegóły znajdziesz  TUTAJ

Po raz ostatni sensację na taką skalę wzbudziła wystawiona na eBay w 2004 roku grzanka z wizerunkiem Matki Boskiej. Nabywca zapłacił za nią 28 tys. dolarów.

mb


Categories: Wydarzenia

Comments

 1. Mariano_Italiano
  Mariano_Italiano 4 marca, 2012, 08:16

  trzeba byc szalonym zeby kawalek smazonego kurczaka na ebay wystawic ( nawet sam pomysl), ale chyba niezle oblakanym zeby to licytowac i jakiekolwiek- juz nie mowie o tysiacach- pieniadze oferowac.

  Reply this comment
 2. maxi
  maxi 4 marca, 2012, 11:40

  „inteligencja” ludzka po innemu nie zna granic 🙂

  Reply this comment
 3. NBA
  NBA 4 marca, 2012, 12:19

  niezla inwestycja

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*