Senat przesłuchuje i przysłuchuje się Elenie Kagan

Nominowana na sędziego Sądu Najwyższego, Elena Kagan w czasie poniedziałkowego przesłichania przed Senatem zapowiedziała bezinteresowność i bezstronność, której wymaga konstutucja oraz szacunek wobec Kongresu.

fot.Reuters/ Elena Kagan podczas poniedziałkowego przesłuchania w Senacie

W drodze na przesłuchanie przed Senatem, Elena Kagan zatrzymała się w Gabinecie Owalnym . Prezydent, który wybrał 50-letnią Kagan na miejsce emerytowanego Johna Paula Stevensa, życzył jej powodzenia. 

Dzisiejsza część przesłuchań była tylko preludium do tego, co czeka kandydatkę we wtorek. Do krzyżowego ognia pytań czekających ją w Senacie, od kilku tygodni przygotowywali Kagan doradcy z Białego Domu.

Poniedziałkowe, kilkugodzinne przesłuchanie,  Elena Kagan zakończyła krótkim oświadczeniem: – Będę uważnie  słuchać każdej ze stron pojawiających się przed Sądem. Będę tęz ciężko pracować. I zrobię wszystko co w mojej mocy, by każdą sprawę rozważać w sposób bezstronny, skromny i z należną pryncypiom zasadą pierwszeństwa oraz zgodnie z prawem – przekonywała pełniąca dotychczas  funkcję radcy generalnego (Solicitor General) Kagan.

Decyzja Baracka Obamy o wyborze Eleny Kagan spotkała się z wieloma protestami. Była dziekan Szkoły Parwniczej na Harvardzie uchodzi za skrajnie lewicową.

MB (MSNBC)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Polityka, Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*