Sekretarz handlu podał się do dymisji

Sekretarz handlu USA złożył w czwartek rezygnację z zajmowanego stanowiska. Jako powód swej decyzji John Bryson podał względy zdrowotne. Bryson od 11 czerwca przebywał na zwolnieniu, po tym jak po spowodowaniu dwóch stłuczek znaleziono go nieprzytomnego za kierownicą samochodu.

fot. John Bryson podczas spotkania z sekretarz stanu Hillary Clinton

W liście, jaki w czwartek sekretarz handlu przekazał swym współpracownikom, Bryson napisał, że nie chce aby jego stan zdrowia uniemożliwiał efektywne funkcjonowanie departamentu i realizację jego misji, którą jest pomoc przedsiębiorcom w tworzeniu nowych miejsc pracy.

O rezygnacji został już poinformowany prezydent Barack Obama. Miejsce Johna Brysona zajmie Rebecca Blank, która pełniła obowiązki sekretarza handlu od 11 czerwca, kiedy Bryson przeszedł na zwolnienie lekarskie.

Kilka dni wcześniej polityk spowodował dwie niegroźne kolizje i odjechał z miejsca zdarzenia. Policja znalazła go nieprzytomnego za kierownicą samochodu niedługo po tym, jak doszło do stłuczek. Nikt nie doznał w nich żadnych obrażeń.

Zobacz: Sekretarz handlu USA uciekł z miejsca stłuczki

John Bryson w gabinecie Baracka Obamy funkcję sekretarza handlu sprawował od października 2011 roku. Zastąpił na tym stanowisku Gary’ego Locke’a.

mp

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*