Ruszyła loteria wizowa DV-2014

Punktualnie w samo południe czasu wschodnioamerykańskiego ruszyła kolejna amerykańska loteria wizowa DV-2014. Aplikacje składać można wyłącznie drogą elektroniczną od 2 października do 3 listopada. W losowaniu „zielonych kart” mogą brać także polscy obywatele.

Aplikacje od osób, którym marzy się przeprowadzka do Stanów Zjednoczonych przyjmowane są na stronie internetowej Departamentu Stanu. Jak co roku, do wylosowania jest w sumie 50 tys. wiz uprawniających do pracy i legalnego pobytu na terenie USA. Chętnych w każdej edycji loterii wizowej są miliony: w ubiegłym roku zgłoszenia złożyło 8 mln cudzoziemców, rok wcześniej ponad 15 mln.

Czytaj więcej o LOTERII WIZOWEJ

Od ubiegłego roku w losowaniu wiz ponownie brać mogą Polacy. Czeka na nich w sumie około 3,5 tys. „zielonych kart”. Polska przez kilka poprzednich lat znajdowała się na liście krajów wykluczonych z udziału w loterii, z powodu zbyt dużego odsetka osób emigrujących do USA.

Wymagania stawiane aplikantom nie są zbyt wygórowane. Podstawowym warunkiem udziału w loterii jest posiadanie co najmniej średniego wykształcenia lub co najmniej dwóch lat doświadczenia zawodowego. Osoby, które znajdą się w gronie 50 tys. wylosowanych, przechodzą bardziej szczegółowy proces weryfikacyjny obejmujący m.in. sprawdzanie ich niekaralności i stanu zdrowia. Wyniki komputerowego losowania zostaną opublikowane na stronie Departamentu Stanu 1 maja 2013. Szczęśliwcy otrzymają wizy emigracyjne ważne w roku fiskalnym 2014, rozpoczynającym się 1 września 2013.

Aby złożyć wniosek nie trzeba korzystać z usług prawnika ani innych pośredników. Wystarczy dostęp do internetu i znajomość języka angielskiego. Samo złożenie aplikacji nic także nie kosztuje. Ważne jest aby zachować numer potwierdzający wypełnienie internetowego formularza, który potrzebny będzie w maju, aby sprawdzić czy dany aplikant został wylosowany i będzie miał sznsę na otrzymanie „zielonej karty”.

km

 

 

Categories: Wydarzenia

Comments

 1. klim z chicago
  klim z chicago 2 października, 2012, 17:15

  znowu wysle nich mi sie tym razem poszczesci, a tym co sa mi przeciwni, niech gul skacze.

  Reply this comment
 2. leonsio z pl.
  leonsio z pl. 3 października, 2012, 14:19

  Jeszcze raz spróbuję. Czy to prawda,że 22 października będą dolosowywać do listy 2013.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*