“Różnorodne metody” przy identyfikacji bin Ladena

Wedug przedstawiciela Pentagonu zastrzegającego sobie anonimowość użyto „różnorodnych metod” , by potwierdzić tożsamość przywódcy Al-Kaidy. Z niewielu danych przekazanych mediom wiadomo, że do identyfikacji użyto specjalnego programu do rozpoznawania twarzy po wprowadzeniu weń fotografii przedstawiających ciało mężczyzny z raną postrzałową głowy. Nie wiadomo jednak na razie, gdzie komandosi przeprowadzili powyższe porównanie.

Administracja waszyngtońska nie podjęła ciągle decyzji dotyczącej opublikowania fotografii przedstawiających ciało bin Ladena. Potwierdzono natomiast, że przed pochówkiem przywódcy Al-Kaidy w morzu wykonano szereg fotografii oraz zapisów wideo.  

Według brytyjskiego „Daily Telegraph” przeprowadzenie także testy DNA, które były możliwe dzięki temu, iż FBI kilka lat temu pobrało próbki materiału genetycznego od „bliskiego krewnego terrorysty” (podobno była to siostra bin Ladena, która zmarła na raka w Bostonie). Według

Pobrane próbki tkanek w 99,9 proc.pasują do materiału genetycznego mężczyzny, który został postrzelony w głowę i pierś podczas ataku amerykańskich komandosów w Pakistanie.

MB

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*