Rosyjska szajka okradała banki w USA

Grupa wyspecjalizowanych złodziei z Rosji i Tadżykistanu ukradła z banków w Denver, w stanie Kolorado, ponad 300 tysięcy dolarów. Rabusie działali w sposób zorganizowany i dokonali wielokrotnych włamań na różne konta. Proceder trwał  od sierpnia 2009 roku do listopada 2010. Dotychczas udało się zatrzymać jedynie 5 osób z 16-osobowej grupy przestępczej.

fot.ABC 7/ Przez 15 miesięcy młodzi imigranci z Azji ukradli z banków w Kolorado 300 tys. dol. Od lewej: 22-letni Azimdzhon Mazhidov, 20-letni Bobokalon Sharipov i 23-letni Firdavsi Urunov

Główni oskarżeni i prowodyrzy gangu to 22-letni Azimdzhon Mazhidov, 19-letni Firuzi Sharifi, 20-letni Bobokalon Sharipov oraz 23-letni Firdavsi Urunov. Młodych przestępców, oprócz Sharifiego, który wciąż pozostaje na wolności, aresztowano w Denver i Filadelfii.

Natomiast poszkodowani to oddziały takich banków jak First Bank of Cherry Creek, Wells Fargo Bank, JP Morgan Chase Bank, US Bank oraz Key Bank.

Przestępcy rekrutowali kolejnych członków, których zadaniem było otwieranie nowych rachunków oraz deponowanie i spieniężanie sfałszowanych czeków zanim o ubytkach środków i zamknięciu konta zorientują się instytucje finansowe. Rzekomi klienci posługiwali się zarówno prawdziwymi jak i fałszywymi tożsamościami.

Złodziejom postawiono 41 zarzutów związanych głównie z przestępczością zorganizowaną, kradzieżą i fałszerstwem. Jednak oprócz odpowiedzialności karnej wszystkich oskarżonych czeka deportacja.

as (Denverpost.com)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*