Rodzina wyrzucona z samolotu za zbyt dużą ilość dzieci

Państwo Fickes z Charlotte w Północnej Karolinie zaplanowali podróż do Chicago na święta. Dla swojej licznej rodziny  wykupili w internecie bilety – trzy dla sześciorga podróżujących. Personel pokładowy tuż przed startem zdecydował o usunięciu rodziców i czwórki ich dzieci z samolotu, kierując się względami bezpieczeństwa.

Rozżalona Kathy Fickes relacjonując całe zdarzenie telewizji ABC 7, powiedziała, że „czuła się dyskryminowana ze względu na zbyt dużą ilość dzieci w oczach pracowników linii US Airways”.

Na trzech siedzeniach pasażerowie  usadzili się z czwórką ich dzieci. Rodzice trzymali na kolanach 20-miesięczne bliźniaki, zaś ich trzyletni syn opiekował się 8-miesięcznym bratem. Takie usadzenie nie spodobało sią stewardessie, która zakwestionowała to, że trzylatek opiekuje się niemowlęciem.

Ponadto opiekunom tłumaczono, że na wypadek dehermatyzacji nie będzie wystarczającej ilości masek tlenowych dla wszystkich.  Personel pokładowy nie zaakceptował propozycji jednego z pasażerów, który zaoferował, ze weźmie na kolana któres z dzieci państwa Fickes. Nie zgodzono się także na to, by inny podróżny zapłacił za dodatkowy bilet w pierwszej klasie dla pociech Fickesów. Ostatecznie sześcioosobowa rodzina opuściła samolot po 50 minutach przepychanek z personelem pokładowym.

Fickesowie tlumaczą się, że kupując bilety w internecie postępowali zgodnie z instrukcja; dzieci poniżej drugiego roku życia podróżują za darmo. Udało im się także bez kłopotu przejść przez odprawy lotniskowe, gdzie nikt nie zakwestionował liczby podróżujących w kontekście trzech wykupionych w samolocie miejsc.

Z kolei linie lotnicze na obronę mają to, iż ich strona internetowa wyraźnie informuje o warunkach opieki nad dziećmi poniżej dwóch lat (zasada jest prosta – na kolanach dorosłej osoby może podróżowac jedno dziecko). Małżeństwo z Północnej Karoliny twierdzi, że nie zauważyło tych instrukcji i domaga się odszkodowania.

MB

Zobacz wideo:

Categories: Wydarzenia

Comments

 1. kobieta z Indii
  kobieta z Indii 2 stycznia, 2012, 17:51

  linie lotnicze przegraja, a uzasadnieniem bedzie fakt, ze jeden z pasazerow zaoferowac opieke nad dzieckiem i jeszcze inny chcial wykupic dodatkowy bilet, bynajmiej ja bym poszla po tej linii obrony lub ataku, a tego jeszcze nie zdecydowalam.

  Reply this comment
 2. jas fasola
  jas fasola 2 stycznia, 2012, 19:52

  az trudno w to uwierzyc?

  Reply this comment
 3. Katarzyna
  Katarzyna 2 stycznia, 2012, 21:20

  Jakaś nienormalna rodzina!!co,oni niewiedza ze bilety czyli siedzenie tez kupuje się dla dzieci?jak niestac to siedzieć w domu a niewloczyc się!

  Reply this comment
 4. krzys
  krzys 2 stycznia, 2012, 22:30

  Katarzyna……Fickesowie tlumaczą się, że kupując bilety w internecie postępowali zgodnie z instrukcja; dzieci poniżej drugiego roku życia podróżują za darmo.

  Reply this comment
  • Mariano_Italiano
   Mariano_Italiano 2 stycznia, 2012, 22:36

   @krzys ale przeczytaj ostatni akapit: linie lotnicze wyraznie informuja ze na kolanach osoby doroslej moze siedziec jedno dziecko, malzenstwo twierdzi teraz ze tego nie doczytali i beda zadali odszkodowania.

   Reply this comment
 5. kobieta z Indii
  kobieta z Indii 3 stycznia, 2012, 05:35

  niech nikomu z was nie uchodzi fakt, ze pewien pasazer zaoferowal swoje kolana, a znowu inni wykupienie biletu i to w pierwszej klasie!

  Reply this comment
 6. Mariano_Italiano
  Mariano_Italiano 3 stycznia, 2012, 08:22

  zgadza sie tylko nie wiesz kiedy to nastapilo. znajac zycie awantura juz byla na celego ,pilot poinformowal sluzby lotniskowe o problemie na pokladzie .i ktos zeby w koncu wystartowac zobowiazal sie wziac dziecko na swoje kolana, teraz chca to wykorzystac na swoja obrone.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*