Marsze za reformą imigracyjną

W najbliższą środę w Waszyngtonie odbędzie się marsz zwolenników reformy imigracyjnej, która otworzyłaby przed 11 mln nieudokumentowanych imigrantów możliwość uzyskania amerykańskiego obywatelstwa. W minioną sobotę podobne marsze odbyły się już w Miami, Bostonie i Jersey.

fot. Zaplanowany na środę marsz zwolenników reformy imigracyjnej  w Waszyngtonie ma być jednym z największych w USA

fot. Zaplanowany na środę marsz zwolenników reformy imigracyjnej w Waszyngtonie ma być jednym z największych w USA

Środowy marsz zwolenników reformy imigracyjnej odbywa się pod nazwą Rally for Citizenship. Rozpocznie się o godz. 15:30 czasu miejscowego na West Lawn przed budynkiem Kapitolu. Zdaniem organizatorów na wiec przybędą imigranci przebywający obecnie na terenie USA nielegalnie. Pojawią się również celebryci, w tym m.in. Olga Tanon – amerykańska wokalistka o latynoskich korzeniach.

Marsz zwolenników reformy ma na celu zachęcenie Kongresu do przyjęcia nowej reformy imigracyjnej, którą Barack Obama obiecał wyborcom na drugą kadencję.

Wiec zaplanowany na środę odbędzie się w rocznicę największego tego typu zgromadzenia w historii USA, które miało miejsce 10 kwietnia 2006 roku.

W tym roku marsz zwolenników reformy imigracyjnej został zorganizowany przez ponad 50 organizacji lokalnych i krajowych, w tym m.in. CASA de Maryland, United Farm Workers of America,  Interfaith Immigration Coalition, Service Employees International Union (SEIU) i National Education Association.

Podobny przemarsz miał miejsce w sobotę w Bostonie. Tysiące uczestników przemierzyło drogę od Faneuil Hall do siedziby władz miasta domagając się przyjęcia reformy imigracyjnej, które otworzy przed 11 mln nieudokumentowanych imigrantów możliwość starania się o amerykańskie obywatelstwo. Marsz w tej samej sprawie odbył się również w Jersey City, Miami.

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*