Raport: Północna granica USA słabo zabezpieczona

Zaledwie 32 mile, z ponad czterech tysięcy, na północnej granicy USA są należycie strzeżone – wynika z raportu federalnych audytorów. Członkowie działającego przy Kongresie Government Accountability Office wskazali na poważne niedociągnięcia w systemie bezpieczeństwa strefy granicznej w Detroit. Urzędnicy państwowi jednogłośnie twierdzą, że taki stan rzeczy jest niedopuszczalny.

fot. Według federalnych audytorów północna granica USA nie jest należycie zabepzpieczona

Po opublikowaniu powyższego raportu, senator okręgu Michigan, Carl Levin, wydał oświadczenie, w którym domaga się, aby agencje federalne przedstawiły plan zabezpieczania strefy granicznej w Detroit. Levin wyraził zaniepokojenie brakiem współpracy między personelem Urzędu ds. Imigracji i Ceł (ICE) czyli komórki Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Strażą Graniczną w tejże strefie. Ani ICE ani Straż Graniczna niechętnie odnoszą się do tych kwestii.

Z analiz federalnych audytorów wynika, ze zaledwie 32 mile na granicy USA-Kanada są w odpowiedni sposób strzeżone. Długość granicy pomiędzy obu państwami przekracza 4 tysiące mil.

Reprezentująca w Kongresie stan Michigan Candice Miller, wyraziła oburzenie obecnym stanem bezpieczeństwa północnej granicy. Miller pełni również funkcję przewodniczącej podkomitetu Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego zajmującego się bezpieczeństwem granic i obiecała poświęcić tej sprawie jedno z posiedzeń organizacji.

Strefa graniczna między Detroit a Windsor, miastem w kanadyjskiej prowincji Ontario, była jedną z czterech punktów na północnej granicy, którym postanowili przyjrzeć się federalni audytorzy. Specjaliści mieli na celu zbadanie na ile efektywna jest współpraca jednostek federalnych i lokalnych oraz instytucji kanadyjskich, w walce z terroryzmem, przemytem narkotyków, nielegalną imigracją i innymi zagrożeniami pojawiającymi się w strefie granicznej.

PT

Categories: Kanada, Wydarzenia

Comments

 1. rodak
  rodak 2 lutego, 2011, 17:54

  smieszni sa z ta cala policja graniczna ,tam od lat ludzie przekraczali granice, a oni teraz maja ..informacje?szopka.

  Reply this comment
 2. ojciec dyrektor
  ojciec dyrektor 2 lutego, 2011, 19:26

  Cale Stany z kazdej strony ogrodzic drutem kolczastym podlaczyc do pradu ,co 100m wiezyczka wartownicza,okopac gleboka fose,wypelnic woda,wszystkie aligatory z Florydy przetransportowac do tejze fosy i problem z glowy…

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*