Rahm Emanuel żegna się w piątek z Białym Domem

Dwóch bliskich współpracowników szefa gabinetu prezydenta, Rahma Emanuela, poinformowało w czwartek, że polityk zrezygnuje w piątek ze stanowiska w Białym Domu. Jednocześnie w weekend rusza jego kampania na burmistrza Chicago.

fot.AP/ Rahm Emanuel opuszcza w piątek Biały Dom i rusza z kampanią na burmistrza Chicago

Z wyborcami były kongresman z Wietrznego Miasta spotka się już w poniedziałek.

Współpracownicy polityka, chcący zachować anonimowość, dodali, że nie znana jest jeszcze oficjalna data ogłoszenia startu w wyborach. Z pewnością jednak taka informacja pojawi się na stronie internetowej polityka, która zostanie uruchomiona w najbliższej przyszłości.

Urzędujący burmistrz Wietrznego Miasta, Richard Daley, który obejmował stanowisko od 1989 roku, zaskoczył nagłą decyzją o rezygnacji z reelekcji. A Emanuel od dawna nie krył chęci objęcia fotela burmistrza Chicago. Wielokrotnie w wywiadach powtarzał, że jest to jego marzenie, ponieważ pochodzi z tego miasta.

Inni kandydaci do objęcia funkcji burmistrza to Miguel del Valle – sekretarz miasta Chicago, szeryf powiatu Cook – Tom Dart, były senator – Carol Moseley Braun, kongresman Danny Davis oraz senator i znany pastor z Chicago James Meeks. Wszyscy kandydaci mobilizują siły i zbierają wymagane 12,500 podpisów, które umożliwią im udział w wyborach w lutym.

as, MNP (MSNBC, Inf. wł.)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*