Projekt reformy imigracyjnej jeszcze w tym miesiącu

Senator Bob Menendez z New Jersey zapowiedział, że jeszcze we wrześniu złoży na Kapitolu projekt kompleksowej reformy imigracyjnej. Deklarację, na którą czekają miliony osób, Demokrata złożył podczas spotkania z grupą proimigracyjnych aktywistów. W czwartek grupa polityków rozmawiać będzie m.in. na ten temat z prezydentem Obamą.

fot.AP/ Senator Robert Menendez jeszcze w tym miesiącu przedstawi projekt refory imigracyjnej

To kolejna już proimigracyjna inicjatywa, jaka pojawiła się w ostatnich dniach na Kapitolu. Senator Harry Reid we wtorek zapowiedział, że będzie dążył do przeforsowania Dream Act – ustawy dającej obywatelstwo dzieciom, które zostały przywiezione do USA nielegalnie przez ich rodziców, a które przez co najmniej dwa lata podjęły naukę w szkołach wyższych lub wstąpiły do amerykańskiej armii.

M.in. temu będzie poświęcone spotkanie senatora Roberta Menendeza oraz przedstawicieli Izby Repreznetantów: Nydii Velazquez and Luisa Gutierreza z prezydentem Barackiem Obamą. „Prezydent był zwolennikiem tej inicjatywy kiedy sam zasiadał w Senacie i popiera ją obecnie” – poinformował rzecznik Białego Domu, Robert Gibbs.

Senator Menendez uważa jednocześnie, że Dream Act to tylko krok w kierunku kompleksowej reformy imigracyjnej, która jest Ameryce bardzo potrzebna.

Według źródeł zbliżonych do senatora z New Jersey, proponowany przez niego projekt ustawy imigracyjnej będzie postulował m.in uszczelnienie południowej granicy, weryfikację osób podejmujących w USA pracę, wprowadzenie wiz dla tymczasowych pracowników oraz – co dla wielu jest najważniejsze – będzie zakładał możłiwość legalizacji pobytu 11 milionów ośób, które przybywają obecnie w USA nielegalnie.

Szczegóły projektu senatora Menendeza będą znane jeszcze w tym miesiącu. W napięciu oczekują na nie środowiska imigranckie, domagającej się przeporwadzenia w USA obiecywanej przez Baracka Obamę podczas kampanii wyborczej, kompleksowej reformy imigracyjnej.

Komentatorzy polityczni są jednak sceptyczni. Uważają, że szanse na przyjęcie reformy w najbliższym czasie są niewielkie, a po listopadowych wyborach mogą być jeszcze mniejsze. Wszystko wskazuje bowiem na to że miejsce proimigracyjnych Demokratów zajmą w Kongresie i Senacie prawicowi przeciwnicy imigracji, zwłaszcza nielegalnej.

MNP (Politico.com)

Zobacz także:

„Pensylwania: Sąd po stronie nielegalnych imigrantów”

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Wydarzenia

Comments

  1. nowy
    nowy 16 września, 2010, 17:43

    Tylko tymi doniesieniami mieszacie ludziom w głowach podsycając nadzieję na przeprowadzenie reformy imigracyjnej, której tak naprawdę nie chce nikt poza oczywiscie samymi zainteresowanymi.Niedługo wybory więc politycy w różny sposób chcą zjednać sobie sympatję a co za tym idzie głosy wyborców. To kolejna zabawa w kotka i myszkę kosztem ludzi, którzy wybrali ten kraj do życia.Wszyscy pamiętają starszego pana, który chciał być prezydentem i zaangażował się w przygotowanie reformy imigracyjnej i co z tego wyszło? Okazało się to tylko etapem w jego politycznej karierze. Ostatnio stał się zagorzałym przeciwnikiem wszystkich imigrantów.

    Reply this comment
  2. Nefretina
    Nefretina 16 września, 2010, 18:15

    Nowy -> podlizywanie się wyborcom to norma w każdym państwie.

    Reply this comment
  3. tiki
    tiki 16 września, 2010, 19:20

    problemy emigracyjne sa dosc popularne wsrod polakow ,dlatego ten portal umieszcza ich duzo.

    A ma to sie do prawdziwej sytuacji jak slowa Lepera do poczynan polskiego rzadu.

    Ale ludzie czytaja i podniecaja sie , bravo dla redakcji wyczuli nie wymagajacych czytalenikow :))))

    Reply this comment
  4. maryla
    maryla 16 września, 2010, 19:49

    Tiki, ja sie z Toba nie zgodze. Wedlug mnie to dobrze, ze portal reaguje na to czego oczekuja czytelnicy i informuje o sprawach, ktore nas imigrantow jednak dotycza. Ja przychodze tutaj glownie ze wzgledu na to, ze moge tu znalezc informacje, ktorych nie przekazuja inne portale, a ktore sa dla mnie istotne. Chociaz wcale nie jestem tutaj nielegalnie!
    Zreszta o imigracji jest ostatnio w USA bardzo glosno i to wszedzie! Spojrz na CNN, MSNBC czy Fox.
    Tak trzymaj redakcjo! Ja – i mysle ze wiele innych osob – chetnie poczytamt o sprawach imigracyjnych, o ktorych inni nie zawsze chca mowic.

    Reply this comment
  5. hanna wodzynska
    hanna wodzynska 16 września, 2010, 19:57

    Najlepszy sposob czytac co pasuje.Kazdy znajdzie co go interesuje.Krytykowac najlatwiej.

    Reply this comment
  6. tiki
    tiki 16 września, 2010, 21:32

    jezli dla CNN jest obiektywna stacja to mijasz sie z prawda 🙂

    Reply this comment
  7. nowy
    nowy 17 września, 2010, 06:42

    ”Najlepszy sposob czytac co pasuje.Kazdy znajdzie co go interesuje.Krytykowac najlatwiej.”
    Napisała Hanna W.
    I do czego to dojdzie? Idż dalej tym tokiem myslenia i gdzie to zaprowadzi? W/g mnie do naciągania faktów prasowych i innych wiadomosci dla potrzeb piszących i ich bezkrytycznych czytelników.Jeżeli jest taka możliwosć dlaczego nie wyrażać swej opinii i dementować tego co jest z tymi faktami niezgodne.Nie dziel czytelników.

    Reply this comment
  8. Anonim
    Anonim 17 września, 2010, 06:56

    A kto tu naciaga fakty??? Amerykanski senator zapowiedzial, ze jeszcze wtym miesiacu przedstawi projekt reformy imigracyjnej. Co tu jest naciagane??? Wedlug ciebie lepiej przemilczec?

    Reply this comment
  9. hanna wodzynska
    hanna wodzynska 17 września, 2010, 12:51

    Nowy zatem masz prawo dementowac i pisac jak myslisz.Ale nie badz despota rowniez.

    Reply this comment
  10. nowy
    nowy 17 września, 2010, 13:04

    To jest moja odpowiedż
    ……………………………………….
    tiki napisał(-a):
    problemy emigracyjne sa dosc popularne wsrod polakow ,dlatego ten portal umieszcza ich duzo.

    A ma to sie do prawdziwej sytuacji jak slowa Lepera do poczynan polskiego rzadu.

    Ale ludzie czytaja i podniecaja sie , bravo dla redakcji wyczuli nie wymagajacych czytalenikow )))
    ”””””””””””””””””””””””””””””””’
    Zapoznaj się z tekstem i komentarzami a nie szukaj pyskówki.

    Reply this comment
  11. hanna wodz.
    hanna wodz. 17 września, 2010, 17:18

    A ja tak powaznie!
    Czy znacie jakies polskie forum w USA,gdzie mozna napisac o wszystkim i o niczym?Gdzie nikt z nikogo nie robi „Jaj” I na sile nie udowadnia ze ‚jego babcia starsza”
    Wiekszosc czytelnikow jest niewymagajaca, bo ma wszystko za soba przewaznie.A jak nie to nie ma wplywu.Albo czyta z nudow.

    Reply this comment
  12. nowy
    nowy 17 września, 2010, 18:58

    #*&#$@*(%^
    Do niej należy ostatnie słowo
    Choćby nie wyszło zbyt przebojowo
    O kim to autor powiedział fraszki
    Niech odpowiedzą swiergotem ptaszki.

    Reply this comment
  13. hanna wodzynska
    hanna wodzynska 17 września, 2010, 20:48

    Nowy a kto napisal Aforyzm;
    Nauczylismy sie fruwac jak ptaki w powietrzu ,plywac w wodzie jak ryby ale nie nauczylismy sie byc ludzmi………..?
    Fraszki to pisal Kochanowski Jan.
    Nawet zdawalam z jednej egzamin do Liceum.Akurat nie o tej co piszeszz ale o Orszulce.Ale moze Twoja Fraszke napisales Ty.Szczegolnie dla mnie .

    Reply this comment
  14. nowy
    nowy 18 września, 2010, 06:57

    I miałem rację (nie stanu)
    Gdy tchnąłem w grację (dla szpanu)
    Musiało to być bardzo bardzo dawno moja droga. No cóż z wiekiem są problemy z pamięcią. Pozdrawiam.

    Reply this comment
  15. tiki
    tiki 19 września, 2010, 14:33

    Sa ten powazni repuklikanie :

    „””””””””””””WASHINGTON – Former Secretary of State Colin Powell says illegal immigrants do essential work in the U.S. and that he has firsthand knowledge of that — because they fix his house.

    A moderate Republican, Powell urged his party on Sunday to support immigration generally because those who come from abroad are, in his words, „what’s keeping this country’s lifeblood moving forward.”

    Powell said a path to legal status should be offered to illegal immigrants because they do work that needs to get done.

    At his own house, he said on NBC’s „Meet the Press,” illegal immigrants are always around when he needs work done.

    He did not specify whether he hired them directly or they showed up with contractors”””””””””””””””””””””””

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*