Prezydent z wizytą w rejonie Zatoki Meksykańskiej

Trwa dwudniowa wizyta prezydenta Obamy w rejonie Zatoki Meksykańskiej. W poniedziałek Barack Obama wyraził przekonanie, że „wszystko wróci do normy” a nawet  ” zostawimy Zatokę w lepszym stanie niż była przedtem”.

fot.Reuters/ Prezydent w porcie Dauphin Island w Alabamie

Prezydent zapewnił także o tym, że wydobywane w Zatoce ryby nie są skażone  i że administracja podwoiła ich kontrolę pod kątem przydatności do spożycia.

Barack Obama rozpoczął wizytę od  spotkania  z admirałem Thadem Allenem, szefem Straży Przybrzeżnej oraz mieszkańcami Gulfport w Mississippi. Miał także okazję do rozmowy z robotnikami pracującymi przy oczyszczaniu. Towarzyszyli mu gubernatorzy stanów Mississippi i Alabama.

Następnie Barack Obama przemieścił się do Theodore w Alabamie, gdzie naocznie przekonał się o przebiegu akcji zmierzającej do zatamowania wycieku.

Z Dauphine Island amerykański przywódca przepłynął do Fort Morgan, by noc spędzić w Pesacola na Florydzie, miejscu słynącym z najpiękniejszych plaż w regionie.

W czasie, kiedy prezydent przebywał w Alabamie i Mississippi z Waszyngtonu napłynęły wiadomości o wstępnym zaakceptowaniu przez koncern BP założenia konta depozytowego, z którego wypłacane będą odszkodowania.

Niektórzy ustawodawcy domagają się wpłacenia kwoty sięgającej nawet 20 mld. dol.

Rownocześnie ujawniono dokumenty dowodzące tego, że na 6 dni przed katastrofą koncern zatwierdził cięcia budżetowe, jak również i raport jednego z inżynierów opisujących platformę Deepwater Horizon jako ” koszmarny odwiert”.

MB (AP, MSNBC)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*