Prezydent w kościele

W minioną niedzielę prezydent Barack Obama wraz z żoną Michelle i córkami Malią i Sashą pojawił się w kościele. Była to pierwsza od Wielkanocy publiczna wizyta prezydenta na nabożeństwie. Amerykanie jednak w dalszym ciągu są zdezorientowani co do jego wyznania.

fot. CNN/ Pańtwo Obamowie w niedzielę udali się do kościoła

Rodzina Obamów do oddalonego o przecznicę od Białego Domu kościoła episkopalnego kościoła św. Jana przy Lafayette Square udała się piechotą. Państwo Obamowe uczestniczyli wraz z 40. innymi wiernymi w nabożeństwie o godz. 9 rano.

Proboszcz Loius Leon wygłosił kazanie dotyczące fragmentu z Ewangelii św. Łukasza 16:1-13, który kończy się słowami: „Nie możecie być niewolnikami Boga i bogactwa”.  Państwo Obamowie usiedli w przednich ławkach niedaleko ołtarza. Na zakończenie mszy, wszyscy wierni otrzymali komunię.

Po przeprowadzce do Waszyngtonu media spekulowały, do którego kościoła przystąpi Obama. Do tej pory nie ogłoszono tego oficjalnie. Prezydent bywa czasem w kaplicy w Camp David.

Z przeprowadzonych ostatnio przez Pew Forum badań wynika, że jedna trzecia Amerykanów uważa prezydenta za muzułmanina. Wśród ankietowanych, którzy tak uważają przeważają osoby o poglądach republikańskich.

Ale także wśród zaplecza politycznego samego prezydenta wiele osób nie jest pewnych jakiego wyznania jest Barack Obama.

W marcu tego roku 36 proc. Afroamerykanów nie wiedziało jakiego wyznania jest Barack Obama, zaś w połowie września zdezorientowanie co do tego, czy jest on muzułmaninem czy chrześcijaninem deklarowało aż 46 procent respondentów.

W Chicago Barack Obama uczęszczał do kościoła Trinitry United Church of Christ. Jednak na wiosnę 2008 opuścił to zgromadzenie z powodu ukazania się materiałów filmowych pokazujących kontrowersyjne kazania tamtejszego duchownego, Jeremiaha Wrighta.

JM (CNN)

Zobacz także:

„Obama muzułmaninem według 20 proc. Amerykanów”

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*