Prezes Apple Inc. idzie na urlop zdrowotny

Steve Jobs, założyciel i prezes amerykańskiej korporacji Apple Inc. tymczasowo rezygnuje z pełnionych obowiązków. Powodem urlopu są przyczyny zdrowotne – Jobs od kilku lat boryka się z rakiem trzustki.
Steve Jobs od kilku lat boryka się jednak z poważnymi problemami zdrowotnymi. W 2004 roku wycięto mu guza trzustki. W 2009 roku musiał  poddać się operacji przeszczepu wątroby, która przebiegła pomyślnie. Powrócił do pracy w czerwcu 2009 roku. Poniedziałkowa wiadomość o kolejnym urlopie zdrowotnym Jobsa jest najprawdopodobniej związana z przebiegiem choroby.Steve Jobs założył firmę Apple Inc. niemal 35 lat temu. Od tamtej pory, kiedy siedziba spółki znajdowała się jeszcze w garażu Jobsa, firma stała się jednym z największych gigantów światowych w dziedzinie elektroniki użytkowej. Steve Jobs uznawany jest za ojca komputerów Apple.

Agencja Reuters podała, że po informacji o urlopie zdrowotnym szefa, akcje spółki Apple na frankfurckiej giełdzie spadły o 7 procent.

W swoim oficjalnym oświadczeniu Jobs powiedział jedynie, że za zgodą zarządu może udać się na urlop zdrowotny i poddać leczeniu. Dodał również, że nadal pozostaje prezesem Apple Inc. i będzie podejmował strategiczne decyzje najważniejsze dla losów firmy.

Tymczasowo i nie po raz pierwszy obowiązki Steve’a Jobsa przejmie dyrektor ds. operacyjnych, Tim Cook.

AS

Categories: Wydarzenia

Comments

  1. Marzena
    Marzena 6 października, 2011, 10:11

    Bardzo wielka strata dla nas i całego świata.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*