Pilot JetBlue groził użyciem broni w spektakularnym stylu

Pilot, który w emailu skierowanym do jednej ze stewardess, byłej przyjaciółki, zagroził, że w spektakularny sposób zrobi sobie krzywdę posiadaną bronią, na godzinę przed planowanym wylotem z Bostonu został aresztowany.

fot. Pilot JetBlue zagroził, że użyje broni „w spektakularnym stylu”.

Siedmiu policjantów otoczyło mężczyznę odbierając mu posiadaną broń. Nie ujawniono czy pilot należał do rządowego programu dla oficerów pokładowych zezwalającego na noszenie broni wybranym członkom załogi w celach prewencyjnych.

Linie JetBlue odmówiły podania informacji jakiego lotu dotyczył incydent, zapewniono jedynie, że nikt z pasażerów nie ucierpiał; nie spowodowało to także opóźnienia lotu. Wiadomo jedynie, że pilot miał lecieć jako pierwszy oficer, podlegał więc kapitanowi jako dowódcy.

Policja po zatrzymaniu pilota, zarekwirowała broń, zaś mężczyznę wprost z lotniska odwiozła do Massachusetts General Hospital  celem poddania go ewaluacji psychiatrycznej.

Po zamachach terrorystycznych z 11 września personel wszystkich linii lotniczych został włączony do programu bezpieczeństwa na pokładzie. Ocenia się, że około 10 tyś osób należacych do personelu pokładowego ma prawo posiadania broni.

MB (AP)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*