Ohio. Strzelanina w liceum: zmarł drugi ranny uczeń

W poniedziałek rano doszło do strzelaniny w stołówce szkolnej w liceum w Chardon, miejscowości położonej 30 mil na wschód od Cleveland.  Ogień otworzył jeden z uczniów; dwie osoby nie żyją, trzech innych licealistów zostało rannych.

Około godz. 7.30 jeden z licealistów zaczął strzelać do rówieśników raniąc pięć osób w tym dwie śmiertelnie. Sprawca jest w rękach policji, dziś stanie przed sądem.

Trójka rannych licealistów nadal pozostaje w ciężkim stanie.  Postrzeleni śmiertelnie uczniowie to – Daniel Parmertor 17-letni Russell King Jr. Sprawca zbrodni został zidentyfikowany przez kolegów jako T.J. Lane.

Zdaniem uczniów w pierwszej klasie liceum T.J.Lane zaczął ubierać się na czarno i nosić glany. Nie utrzymywał także kontaktu z rówieśnikami. Zatrudniony przez rodzinę prawnik chłopaka Bob Farinacci powiedział, że nastolatek jest „bardzo przestraszony i niezmiernie skruszony”.

Bezpośrednio po wczorajszym incydencie zajęcia w liceum zawieszono, a  uczniów przewieziono autobusami do pobliskiej szkoły podstawowej, skąd odbierali ich rodzice. Rannych przetransportowano helikopterem do pobliskiego szpitala.

Do Chardon High School uczęszcza 1 500 uczniów.

Chardon jest niewielką miejscowością liczącą 5 tys. mieszkańców.

mb

ZOBACZ WIDEO z CNN:

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*